• oğlum böyle özgün bir yol tuttursa gururumdan ağlarım. bir de bu kanada'nın müziği, sineması olsun böyle tek tük çıkıyor, kendine has bir çizgisi, karanlığı olan çalışmalar, kolajlar, ancak yaman haz veriyor şahsıma. arjantin ve polonya'dan da çıkıyor özellikle görsel sanat dahileri, öyle bir üretim var oralarda daha iyi bilenler anlatsa hoşuma gider. yukarıda belirtildiği gibi ailede bitiyor iş. çocukluğumda sayısını bilmiyorum bir çok ödül aldım hem yerel hem türkiye çapında, yalnız buna odaklanacak bir çevre haliyle yoktu. mal geldik, mal gidiyoruz. şimdi adımı bile yanlış yazıyorum çoğunlukla. çok hoşuma gitti evlat!
  • korku filmlerine konu olacaktir.
  • (bkz: ekspresyonizm)

alelade biri olarak diyeceğim, gerçeğin biçimini bozup içini güzel yansıtmış. işte dışavurum bu.

içindekileri güzel kusmuş da diyebiliriz. başarılı.(bence)

edit: bkz yazımı düzeltimi.
  • cocugun icinde ne varsa, ne girmisse biran once cikartilmasi gerekir.
    sanat iste bu olleeey falan yapanlar olmus ama sanat yapmanin on bin tane yolu var.

bu bildigin, psikolojik bozuklugun el becerisi vasitasiyla disavurumu. ota boka sanat diye gelmeyin.

(almanya'da olsa aninda jugendamt'a bildirilip tum aile hayati ve gunluk rutinleri denetlenecek cocuktur.)
  • geleceğin psikopat, işkenceci katilidir kendisi.
  • şimdiden başarılı olan çocuktur. büyük adam olacaktır.
  • gelecegin çağdaş sanatçısı olacak çocuktur. louise bourgeois ve pablo picasso esintileri taşımaktadır. bunun yanında biraz da tim burton filmleri izlemiş gibi sanki.

şimdiden bir iki çalışmasını almak gerekir. yatırım tavsiyesidir.
  • korku filminden çıkmışçasına heykeller yaratan çocuktur.
    sanata saygı duymak gerek
  • bu heykellerin 12 yasindaki bir cocuk icin sirin oldugunu dusunmuyorum. evet etkileyici. ama cocugun olusturdugu gorunumlerin uzerine dusunulmesi gerekiyor. bahsedildigi gibi tim burton gibi direkt etkisinde kalabilecegi birilerinden esinlenmisse durum o kadar sasirtici olmayabilir. ama iki yasindan itibaren uretimeye meyilli gibi bir ifade de bu etki ihtimalini azaltiyor. okurken keske psikoloji okusaydim dedigim bir baska haber.
  • bizim büyük resim kursu öğrencilerinin eserleri yanında halt etmiş çocuktur.

şaka bi yana ailesini takdir ediyorum. çocuktaki yeteneği görüp ona fırsat vermeleri gelecek adına az da olsa bir umut veriyor insana.
hesabın var mı? giriş yap