• an itibariyla baslattigim kampanya. bide bazilari 10 tane üst edit giriyor isin yoksa entry'nin basini bul.

sözlük tarihinin en sacma, en tiksinc, en okuma dusmani uygulamasi bu olabilir.
  • uçurulma kısmını abartılı bulsam da üst edit sözlükte bana en sevimsiz gelen ve beni başlıktan koşarak uzaklaştıran şey. yapacağınız açıklama, durumda gelişme varsa sona ekleyin arkadaşım. ilk iki satırı okuyup yorum yapacak olanlar zaten onca üst editi görünce olaydan uzaklaşıyor. ben enrty uzun da olsa konu ilgimi çekiyorsa okuyan biriyim ama asıl meselenin entrynin ortasında yer alması sinirimi bozuyor. yapmayın.
  • sonuna kadar desteklediğim kampanya.

üst edit yapılan entryleri asla okumuyorum. okunmaz ve karmakarışık vaziyetteler. başka entrylerine bakıyorsun yok bu okuldan mezunum yok şurada master yaptım vs. yazmış. ama entrylerine bakıyorsun okumak adeta işkence. yazdığınız yazının muhtevası kadar üslup ve biçimi de önemli haberiniz olsun. ne kadar doğru içerik girerseniz girin şekli şemali berbat olduktan sonra okunmuyor.
  • aksine, madalya verilmesi lazım.

yazar entriyi silip kaçmamış ya da baştan aşağı yeniden yazmamış. şu ya da bu nedenle soruna yol açan enformasyon eksiğini başa eklemiş. üst editin başını sonunun anlaşılabilir olmasına özen gösterilmesi iyi olur.
  • mantıklı değil zaten düzenlemenin peşinen yapılması. genelde savunma amaçlı oluyor. fikrini yazmışsın. notunu sonuna ekle gitsin.
    ufak çaplı algı operasyonuna girişenlere yönelik açılan, katılmadığım kampanya.
  • siktirin gidin beyinsiz askerler..

siz bu söylediğinize kendiniz inanıyor musunuz?

lan geri zekalılar. bu sözlükte şerefsizce başlık açıp sonra silip kaçanlar çatır çatır yazmaya devam ediyor.

siz ne konuşuyosunuz..

ekleme;
    tanım; yazdığı sözlüğün ne durumda olduğunu anlayamamışların uydurduğu safiyane sözde kampanya.
  • katıldığım kampanya. bunu yapanların zeka seviyesi hakkında büyük şüphelerim var.
  • karman çorman yazanların üst editte açıklama yapması konusuna yazanlar fikrine katılmakla beraber...
    metni okumayıp sadece başlığı kafasına göre yanlış yorumlayanlar çok oluyor.
    bunlar, yazıda anlatılan fikri anlamadan, saçma salak yorumlar, hatta hakaretler yazıyorlar. (genelde çoğunluk 2 satırdan uzun yazıları okumuyor.)
    ...
    zaten bu yüzden, bir alta, iki alta yazılan aşağılayıcı entryler, en çok şük ve fav alıyor çoğu başlıkta. özetle sözlük, okumadan yazanlarla dolu.
    ...
    üst edit, alttaki manasız yorumlar sebebiyle yapılmışsa, gerekebilir bir hededir.
    ...
    not editi: bu yazıyı da çoğu kimse okumayacak, bir - iki cümleden uzun ve sadece bir bkz. linki değil.
  • sonuna kadar katıldığım ve desteklediğim kampanya. hatta bu insanların internete erişimlerini illegal hale getirelim. bu kadar gerizekalı bir topluluğun internete erişimi olmamalı.

gündemden 800 entry girilmiş rezalet başlığını açıyorum, aynen şu şekilde;

üstedit: yardımsever yazar troll çıktı.

üstedit: 400 tl ne için diye soranlar oldu, ne olur ne olmaz diye.

üstedit: özelden yazanlara yetişemiyorum sıra ile yazıcam.

üstedit: firmadan olduğunu söyleyen bir yardımsever bir suser yazdı, konuşuyoruz.

üstedit: bunu ilk defa okuyan insanların gözlerinin kanayacağını ve hiçbir şey anlamayacağını idrak edemeyecek kadar aptal ve topluma israf bir insanım.

bir de üst editlerin bitiş noktası ile asıl entrynin başlangıcını asla ayırt etmez bu aptallar. üst editi okumaya devam ettiğinizi sanırsınız, bir bakmışsınız asıl entry'i okuyorsunuz. diyorum ya, bir gram beyin yok bunlarda. bugün hepsini sözlükten uçursalar yarın sözlüğün zeka ortalaması artar.
  • hak verdiğim kampanya.
hesabın var mı? giriş yap