• bir şeylerden kaçmanın en güzel yanı olan uykuya sığınma anlarının duygusudur. uyanırken ağlamaya başlanır genelde.
  • kimi zaman uykuyu sevmekten kaynaklı değildir. kimi zaman uyanınca hiçbi' şeyin iyi gitmeyeceğini bilmekten kaynaklanır. hayattan bi' beklentisi kalmamış insanların en çok yaşadığı durumlardan biridir. tanrı'ya "hoca beni değiştir" işareti yapmaktır.

(bkz: bir mucize olsun)
  • "mutlu insanın en mutlu anı, uykuya daldığı andır ve mutsuz bir insanın en mutsuz anı, uykudan uyandığı andır. insan hayatı, bir tür hata olmalı." arthur schopenhauer
  • o cok sevdiginiz kisinin cekip gitmesi sonucu girdiginiz depresyonla beraber hissedilen duygu da olabilir.uyumak icin sarhos oluncaya kadar deliler gibi icip,onun artik hayatimizda olmadigi,olmayacagi dusuncesiyle olusan boslugu uyaninca yeniden hatirlayacagimiz bilinciyle gerceklesmesini istemedigimiz eylem
  • kişinin sürekli ve bitmek bilmeyen bir acıyı hissetmek haricinde birşey yapamadığı bir zaman dilimi olan uyanıklık evresini ortadan kaldırma çabasının sonucu olarak ortaya çıkan istek.. oldukça mantıklıdır aslında zira rüyalar nispeten mutludur..
  • hayatimda ilk defa basima gecenlerde gelen durum. sanirim uzgunken daha cok yasaniyor, bana da oyle oldu zaten. uyandim ve canim acidi. kapadim gozlerimi tekrar uyumak icin, olmadi, uyuyamadim... ve o aci gitmek bilmedi, ta ki aksam olup uykum gelene kadar...
  • uyumak istememenin ardinda yatan gercek...her uykuda ustu kapali olarak uyanacagimizi varsayariz. yok olmak ya da olmek istemiyle paralel.
  • bazı şeylerle yüzyüze gelmek istemedinde,düşünmek istemediğinde,hatta o şeyin hayattan tamamen silinmesini istediğinde uyanmak istemiyorum der insan. buna insanın kendinden ve gerçeklerden kaçışı da denebilir.yararlı mıdır..hayır..başka yolu var mıdır bunlardan kurtulmanın.ona da hayır..
  • artık yorgun olduğunuz anlamına gelir. hatta belki de tükenmiş...

daha çok yorgunum ve yarın geç kalkmak istiyorum. iki gündür içiyorum, başım ağrıyor ve alerjim azdı. sürekli bir burun ve geniz kaşıntısını hapşırıklarım takip ediyor. gözlerim yanıyor ve tabii ki başımı sarmalayan bir ağrı var.

sırf bu yüzden iyice dinlenene kadar uyanmak istemiyorum. ama biliyorum ki bir sabah insanı olarak yine sabahın erken saatlerinde uyanıp tekrar uykuya dalana kadar bir şeyler okuyacağım.

keşke uyanmasam ve bir iki gün uyusam.
hesabın var mı? giriş yap