• kendilerini köpek olarak gören bir takım erkekler dese neyse. halbuki ali bulaç öyle midir, alakası yok.

(bkz: uyarılan köpek saldırır)
  • bilimle açıklamak amacıyla uyarıcı tepki bağı ve koşullanma yerine uzatmadan freudtan yola çıkarak cinsellik ve saldırganlık insanın doğuştan sahip olduğu, reddedemeyeceği iki dürtü dese daha elle tutulur bir savunma yakalayabilirmiş. tabi freud alıntısı yapmak işine gelseydi.
    göz görmeyince gönül katlanıyor deseymiş tam olurmuş.
    atalarımız yıllar yıllar önce havlayan köpek ısırmaz dememiş miydi ne değişti anlamış değilim.
    peşin açıklama: buradaki köpek salt erkeğe değil tacizci erkeğe atıftır.
  • aklıma eskilerden bir şarkı getirmiş beyanat:

erkek dediğin sarmalar
    şakirt dediğin saçmalar
    kara kaşlım o dekolten
    sağ kolumu oyalar
  • aslında doğru olan söz. şimdi ali bulaç bu sözüyle cinsel olarak değil ama sinirsel olarak beni* uyarıyor. saldırsam kendisine ne hoş olur. kendimi savunurken de ilgili yazısıyla ceza indirimi isterim.
  • bir zamanlar alisildik muhafazakar abuklamalariyla evrime bok atan kofti entel simdi insanin hayvan dogasindan dem vuruyor. aferin, bu da bir ilerleme. bir sonraki adim: hayvan dogasi hayvanca davranmanin mazereti olabilir mi?
  • "erkek dediğin hayvandır" cümlesinin kibarcası..

edit: cemaatler tam da bu sebepten güdüyorlar bir çoğunu..
  • erkeğe bir bahane daha bulmuşken dur kadına da bir suç daha bulayım demiş birinin olayın heyecanıyla sarf ettiği söz. her şeyin suçlusu kadınlar anasını satayım, hep onların başının altından çıkıyor zaten di mi? biz mükemmel yaratıklarız, onlar tahrik ediyor diyip sıyrılırız nasılsa. bak şarkısı bile var.

(bkz: sarı saçlarından sen suçlusun)
  • doğru aslında. ben örneğin ne zaman böyle bir açıklama yapıldığını duysam, okusam sinir sistemim uyarılıyor. karşımdaki insanın burnunu ısırıp kafasını yumruklamamak için kendimi zor tutuyorum.
  • yeni bir sap* markasinin sloganidir. manidar biter...

(bkz: uyarmadi demeyin)
  • bu açıklamadaki akıl yürütmeyi birebir doğru kabul edelim. çözüm niye haram gibi normları kabul etmek olsun ki? haram denilen saçma sapan normu kaldıralım, kimse cinsel açlık yaşamasın, erkeğin kadına, kadının erkeğe "ulaşması" kolay olsun, kimse kimseye saldırmaz.
    söz sizde sayın bulaç?
hesabın var mı? giriş yap