sinematematikci

  • 1091
  • 2
  • 0
  • 0
  • 2 hafta önce

8 eylül 2015 ülkücülerin sokağa çıkması

valilikten izin almaksızın, trafiğin engellenerek, kamu hareketlerini kısıtlayarak yapılan bu yürüyüş; nasıl oluyor da mecidiyeköy'den balmumcu jandarma komutanlığı'nın oraya, sonra beşiktaş'a, oradan da karaköy'e kadar müdahale olmaksızın devam edebiliyor?

gezi döneminde barbaros meydanı'ndan aşağı indirmediklerini, dolmabahçenin önüne 3 toma dizip, pomayla kovalansalar bile yürüyüşe izin vermediklerini biliyoruz.

adama sormazlar mı, bu silahla, taşla, sopayla, yürüyen güruha, yürüyüş izni olmadan; başbakanlık ofisi ve askeri alanlar da başta olmak üzere istanbul'un ana arterlerinde ve meydanlarında, trafiği tıkayarak yürüme imkanını kim verdi? neden polis ve çevik çıkıp da trafiği engelliyorsunuz diye müdahale etmiyor? neden valilik çıkıp da izinsiz yürüyüşlere müdahale ediliyor demiyor?

demek ki neymiş, devletin sokağa döktüğü uzaktan kumandalı (kendilerini özgür sanan) adamlar, sokaklarda fink atıp etrafı indirme hakkına sahipken; gerçekten özgür bir şekilde ifade ve protesto özgürlüğünü kullanan vatandaşlar göz altına alınabiliyormuş.

ulan bu ülkede sırf taksim meydanının ortasında ayakta duruyor diye onlarca insan göz altına alındı (bkz: duran adam) bu heriflerin sokakların ortasında bellerinde silahlarla işi ne?

eminim birkaç sığ düşünceli einstein olayı "terörü destekliyor bu sinematematikci", "şehitlerimiz var susalım mı", "siyonist ve paralelsin, hainsin, hdp'lisin" seviyelerine çekmeye de çalışacaktır. onlar bi gidip çay koyabilirler, zira olay o değil arkadaşım.

olay şu; gerçekten bir hukuk devleti olacaksak, kimin ne amaçlı yürüdüğüne bakılmaksızın anayasanın 24. maddesine göre gösteri, yürüyüş ve ifade haklarını kullandığı sürece her vatandaş sokağa çıkmalıdır. ha dün bazı kesimleri solcu diye yürütmüyorsan, bugün sağcı diye bazı kesimleri yürütüyorsan sokakta. o işe hukuk denmez, iki yüzlülük denir.

devamını okuyayım »
08.09.2015 22:34