*

• "bodrum bodrum mna kodum" diye can yucel tarafindan vaktiyle bir fasil aksami soylenmis oldugu rivayet edilen bir replik de vardir. genelde bodruma bin turlu umitlerle giden kani kaynayan* gencler aradiklarini bulamayinca (ara: *kari kaldirmak) sarfederler bu cumleyi (sarfederler, ziyan ederler gercekten halbuki ne verimli baska kullanim alanlari olabilirdi degil mi?)
  • (bkz: bodrum)(bkz: mfö)

nasıl anlatsam, nereden başlasam,
    bodrum bodrum
    duygu, biraz duygu,, bütün isteğim buydu.
    biraz deniz, biraz uyku,, bütün isteğim buydu,
    bodrum bodrum
    nasıl anlatsam, nereden başlasam,
    kaç kişiydik o zaman? bak, kaç kişi kaldı şimdi
    bodrum bodrum
    bir zamanlar aşık olmuştum, ama şimdi, ismi neydi unuttum
    bodrum bodrum
    duygu, biraz duygu,, bütün isteğim buydu.
    biraz deniz, biraz uyku,, bütün isteğim buydu,
    bodrum bodrum
    bir zamanlar aşık olmuştum, ama şimdi, ismi neydi unuttum
    bodrum bodrum
  • 1976 yılında iki kanallı bir stüdyoda doldurulan, bir gitar ve mandolin eşliğinde söylenen, üzerinde bir seneye yakın uğraşılmış, nefis mfö şarkısı..
  • (bkz: badrum badrum)
  • herkesin hayatinda en az bir kere yasadigi "o" bodrum yazina goturen sarki. hele "kac kisiydik o zaman kac kisi kaldik simdi?" sozleri, aynen o zamanlari hatirlatir size, tam dumur olursun...
  • kaybedenler kulubu'nun 25.11.99 tarihinde programi actigi $arki.
  • plaj gitaristlerinin bir numaralı şarkılarındandır bu.. bundan sonra da zaten akdeniz akşamları gelir.. iki güzelim şarkınında içine sıçarlar bu sarhoş çalgıcılar, üzerine de mum dikerler..
  • bir zamanlar kaşık olmuştum
    ama şimdi cismi neydi unuttum
    uyku biraz uykuu
    bütün istediğim buydu
    bodur bodur
    kalkma otur

şeklinde söylendiğine şahit olmuşluğum olan bir mfö şarkısı
  • melodisi her aklıma geldiğinde kendimi bodrum koylarından birinde küçük bir teknenin güvertesinde yarı uyur bir şekilde bulduğum garip şarkı
hesabın var mı? giriş yap