• bazen bu düşünceye dalınca kötü hissediyorum dediğim durum.

diğer tarafta anlatırlar diye umuyorum.
    en azından özet geçmeleri gerekir.
  • hangi birini çözecen alüminyum.
  • her çözülen şeyin ardında çözülmeyi bekleyen yeni şeyler olacağı için çok da şeyapmamak lazım olan olay.
  • en çok canımı sıkan, bana kendimi en aciz hissettiren şey.

akıl almaz bir büyüklük akıl almaz bir süreklilik ve düzen. sadece bu değil, insanlığın varacağı son teknolojik nokta ile türümüzün nasıl yok olacağını da çok merak ediyorum. hiç bir zaman öğrenemeyeceğim/z.
  • ben kendimi çözeyim de uzayı görmesem de olur ya
  • üçüncü türden bir yakınlaşma görmezsem eğer gözlerim açık giderim. benden sonra gelen uzaylının ufosunu çalıp, sanayide parçalarlar inşallah. o kadar ışık yılı yol yapıp, konum olarak konya'ya düşerler inşallah.
  • belki öldükten sonra keşfedeceğiz arkadaşlar. ölmek birçok inanışa göre daha gerçek bir dünyada devam etmektir. ama ateist arkadaşlar için üzgünüm. yorumdan merak etmediğim anlamı çıkarılmasın.
  • bir buna bir de tarsus'taki kazının gizemi çözülmeden öldüğüme çok üzülürüm. yani üzülemiyor olacağım tabii de:)
  • bundan iki bin sene önce yaşayan insan için günümüz teknolojisinin sunduğu dünyayı gezebilme olanağı son derece cezbedici gelebilirdi. fakat bugün çoğumuz ömrünün yüzde 99'unu kapalı bir yerde ekran karşısında geçiriyor.

uzayın gizeminin çözüldüğünü gün de benzer bir oranın bundan doğrudan faydalanamayacağını düşünüyorum. çünkü teknolojik olarak seviye atlayabilmek için kaynaklarınızı en ideal şekilde kullanmanız gerekiyor. bugün herkes tüm zamanını ve dünyadaki kaynağı durmadan seyahat etmeye harcasa uzay çağına hiç bir zaman erişemeyiz. aynı prensip uzay çağı geldiğinde de daha sonraki teknolojik aşamaya erişmek için varlığını koruyacaktır.

tanım : uzay çağına erişemeden ömrünü tamamlayacak bir insanın hüzün dolu cümlesi*
  • merak etme, finalde sırrı öğrenen sonsuzadek yaşamayacak... o işler 3000’li yıllara kadar gider. üzülmeye değmez.
hesabın var mı? giriş yap