• ben vücut bulmuş halini biliyorum. herkes biliyor.
  • en önemli secimde kazanacak adaylar varken kazanma ihtimali en dusuk adayı çıkarmak, bunu dikte etmek, 75 yaşında bir inat ugruna daha ileri gidiyorum isbirlikcilik yaparak gençliğin umutlarını çalmak
  • ülkenin kurucusunu sevmeyip onun koyduğu koltuğa oturmak. en kaba haliyle bakarsak bu bir vatan hainliğidir.
  • - atatürk'e düşman olmak
    - milli bayramları bahanelerle kutlamamak
    - türkçe olimpiyatları hatıra parası, 15 temmuz hatıra parası, togg hatıra parası bastırıp ülkenin 100. yılında hatıra parası bastırmamak.
    - ülkenin iki büyük klübünün süper kupa maçını suudi arabistanda oynatmak.
    - ülke vatandaşına gün yüzü göstermeyip elin suriyelisine cenneti yaşatmak.
  • planlı ve sistematik şekilde, bir ülkeyi ekonomik bir bataklığa sürüklemek, o ülkeyi dışa bağımlı bir hale getirmektir.
  • bakın bunlar devlette örgütleniyor
    bakın bunlar yurtdışından fonlanıyor
    bakın bunlar devleti yıkmaya çalışıyor

diye yıllar önce tespit edilen ve dikkat çekilen örgüte ne istedilerse vermek en büyük vatan hainliğidir.

kandırılmak falan bahane değildir. normal bir ülkede bunu yapanları müebbetle yargılarlar.
  • vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır demiş atatürk. görevini yapamadığını bildiğin birini o görevde tutmak, en büyük vatan hainliğidir.
  • laiklik düşmanı olmak. ülkeye 0 katma değer sağlayan bir ezik olup ülkemizi gururla temsil eden ateistlere, lgbt'lere, kadın sporculara bok atmak.
  • ülkenin ve halkın kötülüğü için çalışmak, bunun da farkında olmaktır. bile isteye zarar veriyorsan bu hainliktir.

artık anlamı değişmiş olabilir gerçi her boka vatan haini deniyor.
  • vatandaşlığı parayla satmak.
hesabın var mı? giriş yap