122 entry daha
  • kuyumcular. şu zamana kadar düğün, dernek vs kaç kez gittiysem bir kere fiş, fatura kestiklerini görmedim.
  • kimse sütten çıkmış ak kaşık değil, kendimizi kandırmayalım.

esanafın tamamı vergi kaçakçısıdır. başkalarını vergi vermemekle suçlayan maaşlı çalışanlar da serbest çalışan olsa istisnasız hepsi vergi kaçırır.
  • bim, a101 gibi büyük marketçilikler. 9,99 kuruşa 10 tl verince 1 kuruşu geri vermeyip kasaya atarlar. sonunda deli bir vergiden arınmış para çıkar ortaya.
  • türkiyede yaşayan herkestir. akşama kadar "fiş, fatura almazsak kaç para olur abey?" diyenlerle muhattap olmaktan bıktım. hepsine zorla fiş kesip veriyorum.
  • bizzat muhasebeciler.. kendi arkadaşlarımdan biliyorum.. sonra yıllık 15-20bin tl gelir gösteren kuyumcular, anadolu şehirlerinde eski ağaların kurduğu tekstil, un, vs fabrikaları.. örneğin sürekli il dışına mal görüren kamyonda açık tarihli bir irsaliye bulunur. ne zaman trafik durdurursa tarihi yazar.. o zamana kadar 10 ya da 50 defa yük taşımış olabilir ki, hepsi aynı irsaliye ile..
  • bu ülkede vergi kaçırmayan'a keriz gözüyle bakıldığı için vergi kaçırmayan hiç kimse yok, herkes istinasiz kaçırıyor.
    memur ve işçilerde dahil.
    boşluğu bulan dalıyor, kimin ne çıkarı varsa ordan kaçırıyor.ornegin memur,
    aldığı evi az vergi vermek için en düşük şekilde gösterir, keza 2. el araba alırken de aynı.
  • (#118221135) sevgili arkadaşım devlet alacağına şahin merak etme.. yapılan her tapu devrini akrabaya, konu komşuya varıncaya kadar inceliyor. işçinin memurun vergi kaçırması mümkün değil..
158 entry daha
hesabın var mı? giriş yap