• aynen memur evde yatıyor, gelip parayı bırakıp gidiyorsunuz
  • (bkz: tesbit)
    (bkz: tespit)
    (bkz: diren türkçe)
  • gel seninle helalleşelim.
    emeklilik te 5. yıl bitiyor.
    2021' den itibaren, maaş verme, senden istediğim ; 25 yıl boyunca ödediğim pirimlerimi bana geri ver,sadece benden kestiğin pirimlerimi. enflasyon farkı da istemiyorum. yaklaşık 225.000tl.
    yaparmısın,yapamazsın değilmi :)
  • neden sürü bağışıklığına geçtiğimizi anlamışsınızdır umarım.
  • şimdi şöyle bir şey var. vergi affı yapılan dolar milyarderleri konusunda, kamu özel işbirliği projeleri için verilen hazine garantileri konusunda, şaibeli ihaleler ve sarayın günlük masrafları konusunda buradaki insanlar %100 haklı. bunlar israfın kralıdır. eyvallah.

ama 49 yaşında da emekli olunmaz be kardeşim. dünyanın hangi gelişmiş ülkesinde 65 yaş altında emekli var? yok, gösteremezsiniz. bir de kadının babası vefat ediyor emekli maaşı kadına miras kalıyor. kadın 40 yaşında ve 50 yıl daha yaşayacak diyelim. 50 yıl devlet emekli maaşı ödüyor bu kadına. sırf bu maaştan olmamak için iş dahi aramayan ve evlenmeyen insanlar var. bazıları hem babasının hem kocasının emekli maaşını alıyor. türkiye'de milyonlarca insan böyle devlet sırtından geçiniyor.

memur desen memurun gereklisi, dürüst ve çalışkanı elbette lazım. memur olmadan devlet olmaz. ama 15 temmuz şehidi veya gazisinin akrabası diye de bir adam sınavsız, mülakatsız kadrolu memur yapılmaz be kardeşim. ya da ne bileyim polis varken bekçi de neyin nesidir? ne gerek var böyle bir oluşuma?

şimdi görüldüğü gibi devletin sırtında böyle milyonlarca kambur var. bu insanların maaşlarını devlet öderken yoktan var etmiyor parayı. devlet, tanrı değildir. vergi ve zamlarla vatandaştan tahsil ediyor bu maaşları. bu durum da muazzam bir hayat pahalılığına neden oluyor.

beyaz veya mavi yakalı bir çalışan en az iki-üç asalak besliyor. bu vatandaşın canı mı dayanır buna be kardeşim?
  • yalan.

bir akp eskisinin yalan sözleridir.
  • devletin çekilmesi gereken sektörler var çekilmemesi gereken sektörler var. düşünün hastaneler özelleştirilmiş ya da çok temel sağlık yardımı alıyorsunuz ancak devlet hastanelerinden ya da devlete ait okul yok.parayı veren iyi eğitim alıyor parası olmayan kötü. ya da özel sigorta dışında emeklilik seçeneği yok. bürokrasi kötü , ağır aksak belki ama kamunun illaki kalması gereken iş kolları olmalı. metalaşan sağlık, metalaşan eğitim gitgide toplumsal bir nefrete dönüşür yoksa.
  • kalan yüzde 15 devlet garantili projelere mi gidiyor acaba dedirten olay.
  • 5 senelik memuriyet bordromu şöyle kalın bir top yapıp götüne sokmak istediğim şahıs beyanı.
  • yandaş ve müteahhitlere akan parayı aklamak için memur ve emekliyi ortaya atma durumu.

ulan saraylar gözükmez, garanti geçiş paraları gözükmez, diyanete aktarılan milyar dolarlar görülmez ama memur ve emekli maaşı gözükür.

not: söyleyen kişi benim gözümde yavuz bingöl'ün lacivertidir.

birde özel sektörün önünü açın diyenler var, evet açtık ve şeyimizin şeyini gördük. söylesene seka nerede..
hesabın var mı? giriş yap