şükela:  tümü | bugün
  • urla'da her ay menüsü değişen mükemmel etleri olan bir yer. herkese tavsiye ederim. ancak biraz tuzlu bir yer ortalama kişi başı 200 liradan aşağıya çıkamayabilirsiniz.
  • urla kuşçular köyünde yer alan, huzur içinde şarabınızı yudumlayabileceğiniz güzel bir mekan. yemekleri muhteşem, mekan sahipleri ve garsonlar gayet ilgili, müzikler ve ortam güzel. fiyat denildiği gibi tuzlu ancak karşılığını aldığınızı söyleyebilirim.
  • urla'daki şarap bağlarına yakın bir lokasyonda bulunan ve rafine yemekler sunan bir restoran. mekanın kendisine özel şarabı yok, ancak urla'da üretilen şarapları menüsünde bulabiliyorsunuz.

    vino locale'deki şef, mekanın aynı zamanda eşiyle beraber sahibi. bu nedenle yemeklerin lezzeti ve sunumlarındaki özen dikkati çekiyor. menülerinin kalabalık olmaması ve her ay içeriğinin değiştirilmesi nasıl üzerine titrendiğinin kanıtı zaten.

    fiyatlarının tuzlu olduğu yazılmış, yediklerinizin artık gurme seviyesinde bir kalitede olduğunu düşünerek bu rakamları mekanın hakkettiğini söyleyebilirim. yani kazıklanmıyorsunuz, zira ödediğinizin karşılığını verebilen bir yer. benim bozulduğum yemek sonrası kahvenin veya çayın ikram olmaması, öyle bir jest yapabilirler bence.

    bu arada mekanın kapasitesi son derece limitli. o nedenle haftasonları gitmeden telefonla yer ayırtmakta fayda var. ayrıca bahçede oturabileceği günler bu mekana gitmek için daha cazip.