• (bkz: https://www.yenicaggazetesi.com.tr/…ler-272607h.htm)
    başlığın tam hali böyleydi. "çin 2 milyon virüs kiti gönderdi... ücretini atatürk ödedi dediler.
    çin halk cumhuriyeti, ülkelerinde yaşanan kolera salgını için atatürk'ün gönderdiği aşılarak karşılık olarak, türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi." eğer doğruysa çok duygulandım.
  • --- spoiler ---

çin hükümeti, 1940 yılında ülkelerinde yaşanan kolera salgını sonrası atatürk döneminde kurulan akademinin kendilerine yaptığı yardım dolayısıyla türkiye'ye korona virüs tespitinde kullanılan tanı kitlerini ücretsiz gönderdi.

türkiye büyük millet meclisi (tbmm) genel kurulu'nda geçtiğimiz günlerde milletvekillerine bilgi veren sağlık bakanı fahrettin koca, türkiye’deki test yapabilen laboratuvar sayılarının ve test yapılma oranının arttırılacağını ifade etmişti.

hızlı tanı kitinin devreye alınmasıyla birlikte çin’den 2 milyondan fazla hızlı tanı kitinin türkiye’ye geldiği öğrenildi.öte yandan türkiye’ye verilen hızlı tanı kitlerinden çin hükümetinin herhangi bir ücret talep etmediği kaydedildi.çin hükümetinin, 1940 yılında mustafa kemal atatürk’ün kurduğu refik saydam hıfzısıhha akademisinde üretilip kolera salgını için geçmiş dönemde çin’de gönderilen aşılar için para talep etmediğini belirtildi.

http://www.yenicaggazetesi.com.tr/…iler-272607h.htm
    --- spoiler ---
  • müsrif osmanlının yarattığı duyun-i umumiye borçlarını ismet paşayla birlikte ödeyen atamız, geleceği yaptığı yatırımlarla halen ülkenin kaderine sirayet edebiliyor.

kurduğu kamu iktisadi teşebbüslerini sata sata bitirdiler ama sanırım henüz kurduğu iyi ilişkilerin ekmeğini tam olarak bitirememişler.
  • *ananın parasını göndermiş olabilir. tabi yaşını bilmiyorum. ananın yaşı yetmiyorsa nenenin parasını da göndermiş olabilir.
    mesele eğer doğruysa iyi anlamda uluslararası işbirliğininin meyvesi on yıllar sonra toplanabilir şeklinde anlaşılır durum.
  • birileri yine de kitlerin parasını bir yerlere ödemistir

soran olursa kargo ücreti deriz.
    okuduğunu götü ile anlayan malların yorum yazdığı başlıktır.
    iftiracı olmak böyle karaktersiz olmayı gerektirir.
  • kimsenin cebinden ödememiştir.

refik saydam hıfzıssıhha'da üretilen yerli ve milli aşıları göndermiştir. para değil.

şimdi sağa sola gönderdiğin milyon eurolara benzemez, sevgili akçomar.
  • o zaman neden her kitten 4 dolar istiyorlar?

şu yeniçağ haberlerini paylaşırken tereddüt etmekte yarar var.
  • bu haber doğruysa, karşısında kurulabilecek cümle yok.
    öylece bakıyorum boş boş.
  • ne büyüksün sen atam
hesabın var mı? giriş yap