• vizyonsuz olma durumu.
  • türklere özgü bir hastalık. para biriktireyim, araba alayım, ev alayım, daha çok para biriktireyim, bir ev daha alayım, kiraya vereyim, parasıyla gül gibi geçineyim. ya da inşaat işine gireyim..

kitap okumayın, spor yapmayın, sanatla uğraşmayın. bu toplumu daha ileri götürecek her şeyden uzak durun. başımıza icat çıkarmayın!!

yarrak gibi yaşamaktır vizyonsuzluk.
  • vizyonsuzluk = dursun özbek.
  • (bkz: dursun özbek)
  • insanlardaki evlenme merakını anlamıyorum. daha okulun yeni bitmiş git para kazan gez dolaş ne evlenmesi. tanım: vizyonsuzluk.
  • vizyontele

ah tamam be vurmayın hemen, şaka yapayım dedim.
    ah
  • benim nickim bu olmalıydı.
    çünkü öyle bir vizyonsuzum ki nickimi alırken kendi adımı kullanıyorum ve yazdıklarımdan benim ben olduğumu şıp diye anlamak mümkün.
    şimdiye kadar 3 arkadaşım tarafından bulundum ve bu sebeple yazdıklarımda özgür olamayacağım için vizyonsuzluğuma vizyonsuzluk ekleyeceğim.
  • ego, vurdumduymazlık, avanelik, duyarsızlık, empati eksikliği, kendine saygı duymamak gibi pekçok olumsuzluğu içinde barındıran herkesin içinde olduğu durumdur.
  • türkiye’nin en büyük sorunudur. sermaye var (yediler ama bitmemiştir herhalde), toprak var, iş gücü var fakat vizyon yok. birey olmak, özgün ve yaratıcı olmak gibi eylemler bu vizyonsuzlar yüzünden cezalandırılıyor.
  • türkiye’deki:
    devlet memurları
    il ve ilçe otogarları
    milletvekilleri
    dandik markaların internet siteleri
    bankaların berbat çağrı merkezleri
    çiğköfte bayiileri
    kargo firmaları
    ilçe dernekleri
    taksiciler
    berberler
    park ve bahçeler
    avm’ler
    kamusal alanlar/meydanlar
    düğün salonları
    yeni gelin evleri
    yeni ünlümsü tipler
    butik üniversiteler
    led tabelalı kafeler
    kahve falı bakan kafemsi yerler
    ...

ve daha nicesinin en büyük ortak noktası: vizyonsuzluğun bir vizyon olarak benimsenmesidir.
hesabın var mı? giriş yap