• türklere özgü bir hastalık. para biriktireyim, araba alayım, ev alayım, daha çok para biriktireyim, bir ev daha alayım, kiraya vereyim, parasıyla gül gibi geçineyim. ya da inşaat işine gireyim..

kitap okumayın, spor yapmayın, sanatla uğraşmayın. bu toplumu daha ileri götürecek her şeyden uzak durun. başımıza icat çıkarmayın!!

yarrak gibi yaşamaktır vizyonsuzluk.
  • türkiye’deki:
    devlet memurları
    il ve ilçe otogarları
    milletvekilleri
    dandik markaların internet siteleri
    bankaların berbat çağrı merkezleri
    çiğköfte bayiileri
    kargo firmaları
    ilçe dernekleri
    taksiciler
    berberler
    park ve bahçeler
    avm’ler
    kamusal alanlar/meydanlar
    düğün salonları
    yeni gelin evleri
    yeni ünlümsü tipler
    butik üniversiteler
    led tabelalı kafeler
    kahve falı bakan kafemsi yerler
    ...

ve daha nicesinin en büyük ortak noktası: vizyonsuzluğun bir vizyon olarak benimsenmesidir.
  • vizyonsuz olma durumu.
  • yıllarını eğitim/öğretim adı altında insanların az da olsa sahip oldukları yaratıcı düşüncelerini tamamen yok etmeye adamış bir yapının baskısı altında geçirdikten sonra insanda istemeden oluşan durumdur. dünyayı belki daha iyi bir yer haline getirmese de en azından insanlarda birisi de bunu düşünmüş diyebilecekleri yenilikçi şeyler düşünmek varken, alınan gereksiz ve ağır birçok mühendislik temelli ders ile insanların kreatif anlamda önünün kesilmesiyle 'en güzeli merkezi bir yerde büfe' kıvamına getiren sistem utansın.
  • vizyontele

ah tamam be vurmayın hemen, şaka yapayım dedim.
    ah
  • türkiye’nin en büyük sorunudur. sermaye var (yediler ama bitmemiştir herhalde), toprak var, iş gücü var fakat vizyon yok. birey olmak, özgün ve yaratıcı olmak gibi eylemler bu vizyonsuzlar yüzünden cezalandırılıyor.
  • ego, vurdumduymazlık, avanelik, duyarsızlık, empati eksikliği, kendine saygı duymamak gibi pekçok olumsuzluğu içinde barındıran herkesin içinde olduğu durumdur.
  • eğer o bölgede çoğunluk olup,özerklik ilan etmek gibi bir planları yoksa,arapların 250k$ verip istanbul,başakşehir’den ev alma eylemleridir.
  • benim nickim bu olmalıydı.
    çünkü öyle bir vizyonsuzum ki nickimi alırken kendi adımı kullanıyorum ve yazdıklarımdan benim ben olduğumu şıp diye anlamak mümkün.
    şimdiye kadar 3 arkadaşım tarafından bulundum ve bu sebeple yazdıklarımda özgür olamayacağım için vizyonsuzluğuma vizyonsuzluk ekleyeceğim.
  • yıl 1965 falan. rahmetli dedem memur olabilmek için ankara'ya gelir. olur da. sıra aile ile oturacak bir eve gelir. önce cebeciye kiraya yerleşirler. orada yapamazlar. akrabaları uzaktadır. ellerindeki birikmişle keçiören'de bir arsa alırlar ve oraya ev yaparlar.
    peki neden keçiören?
    çünkü keçiören memleketimize diğer semtlerden daha yakındır. daha rahat gidip gelebilmek için tercih edilmiştir.
    peki vizyonsuzluk bunun neresinde?
    aynı paraya dikmen'den, balgat'tan 3 katı kadar daha büyük arsa alınabiliyormuş.
    şimdi keçiören'deki evin arsasından bize yarım daire verdiler. onu da sattık ve ankara'da arsa falan kalmadı.
    bu durum benim genlerime kesin blokajatmıştır. hazır aklıma gelmişken ben bir bağ kesme meditasyonu yapayım.
    bak yine moralim bozuldu.
hesabın var mı? giriş yap