şükela:  tümü | bugün
  • ulan adamın ölüsüne karışmayın bari islamcı faşist pezevenkler. bir insanın isteğidir.
  • resmi vasiyetinde tutanak ile yakılmadığı takdirde kimseye miras vermeyeceğini belirtirse şuan itiraz eden akrabaları evde sobada bile yakarlar
    edit:imla
  • isterse kadavra yapın vasiyetinde bulunur, size ne?
  • volkan konak'ın çok da skindeydi senin sevip sevmemen.
    keşke ben de yakılsam, ben kendime solucanlara yem oldu dedirtmem.

tanım: özgür iradesi ile istediği ama bizim ülkede olması çok zor olan vasiyettir.

bu arada türkiye'de krimatoryum var ama insan yakmıyorlar, ben ölmüş kedimi yaktırdım külleri de evde kavanozda ha sen söylemeden söyliyeyim, kedim de seni hiç sevmezdi muhtemelen.
  • (bkz: volkan konak'ın ölünce yakılmak istemesi)

bu arama butonunu süs için koymuyorlar.
  • zaten severdim, şimdi takdir ettim.
    (bkz: özgür ruh)
  • elbetteki bir tercih tabi. ancak ben bir sevdiğimin ölüsünün yakılmasını istemem.
    2005 senesinde babam vefat ettiğinde 14 yaşımdaydım. ölümü öyle ani oldu ki. gerçi ölüm zaten apansız bulur değil mi? şimdi diyorum mezarı olmasa perşembeleri, bayram sabahları, kandiller... kime giderdim? yaşamıyor olsa bile bir yerde olduğunu bilmek, soğuk toprağa dokunmak bile bazen yetiyor geride kalana.
    yine de saygı duymak gerekiyor volkan konak'ın isteğine.
  • metafor yapmak istemiştir belki sizene milletin düşüncesinden. dinle müziğini geç, nüfusunuza mı alacaksınız adamı
  • yakılmak istemesine bir şey demiyorum ama küllerimi havadan trabzon'un üstüne savurun demesine karşı çıkarım aga.
    hindistan'daki gibi ağaçlardan ızgara yapıp kütüklerle birlikte yaksınlar, arının bal aldığı çiçeğe, içtiğimiz çaya niye bakteri bulaşsın? bunu istememek doğal bir talep.
    adamın ölüsüne bile saygınız yok, yok efendim islamcılar rahatsız vs. konuşup duran aptalları engelleyin gitsin.