• 2002-2009 yılları arasında üretilmiş e serisi mercedes modelinin kasa kodudur. kendisinden bir önceki model w210 yerini bıraktığı model ise w212 dir
  • e270 cdi ile son hızlara çıkmanın çok rahat olduğu mercedes-benz e serisi 3. nesli.
    güvenlik ve konfor abidesi. üzerine performans da eklenince tadından yenmiyor.
    trafiğe kapalı alanda çekilmiştir, tabi, evet.

http://imgur.com/7jubgiy
  • bu arabanın ikinci el piyasa değeri 70-90 bin arası.dizel otomatik bir araç peki araba işlerinden anlayan arkadaşlar yeşillendirebilir mi? uygun mudur değil midir daha iyileri var mı?
  • mercedesin red dot tasarım ödüllü ve sınıfın en iyi arabası seçilen modelidir. 2002-2009 yılları arasında üretilmiştir. 2007-2009 arası modeller facelift olup 184 hp, 2002-2006 modelleri ise 164 hp'dir. 2006 modelinin 2 yıldır sahibiyim artıları ; gerçekten o yıl üretilen rakiplerine göre açık ara lüks. gerçekten hızlı bir araba(ama seri değil). eksileri ise şanzımanın ilkel olması, ve park sensörleri gerçekten aptal. alacaksanız 2002-2006 modellerde sbc fren sistemi kullanıldı(ilk defa) ve bu frenler çabuk şiştiğinden fabrika arabaları geri çağırdı ve frenlerini değiştirdi. frenleri kontrol ettirin fabrika değiştirmiş mi diye. km sinin pek önemi yok. bu tip araçlarda servis kayıtları önemli olan onlara bakın. 2 farklı donanım paketi var; elegance, avantgarde. avantgarde yere daha yakındır ve daha doludur(genellikle daha doludur) ilk sahibi belirliyor doluluk oranını yani elegance alıp e2 paketle sipariş etmiş olabilir ki avantgarde'den daha dolu olur böylece ama avantgarde e2 daha doludur.
    2020 edit : birlikteliğimizin 5.yılındayız. şuan 310.000 km de ve açılır tavan haricinde bir sıkıntı yaşatmadı. açılır tavan sıkıntısı da şöyle ; açılırken tar tar ses çıkarıyordu, gittiğimiz servisler sunroof’un değişmesi gerektiğini söyleyip bize 5.000 tl fatura çıkardılar(1.5 yıl önce.) ama daha samimi olduğum bir servise gittiğimde sunroof yuvasını yağladı ve temizledi,problemi halletti. 1.5 yıldır sorunsuz kullanıyorum . araç panoramik cam tavanlı olan model. sunroof sisteminde bu belirttiğim problem çıkarsa önce bir mekanizmasını temizletip yağlamanızda fayda var.
  • son birkaç senede aşırı değerlenen mercedes modeli.
    bir tanıdığımız 2013 yılında 48 bine satın aldı. bugün 90 bin teklif ediyorlar aynı araca. neredeyse ikiye katladı yani.
    geçen yıl 65 bine alınan daha düşük donanımlı bir tanesinin de 80 bine el değiştirdiğine tanık oldum.

tl'nin değer kaybı falan bir yere kadar. üzerine iki yeni kasa çıkmış bir araç için muazzam artış hakikaten.
    tercih edenlere hak veriyorum aslında. boşline passat parasına biraz risk alıp mercedes'e biniyorlar.
  • gittikçe değer kazanmaktadır. temiz düşük km li modeller 120-150 bin tl bandında değişiyor.

w211 sahibi olan ve şirket filo araçları gereği bolca vosvos grubu kullanan biri olarak passat gerek konfor ve gerekse yalıtım malzeme işçilik kalitesi olarak bu arabanın yanından bile geçemez.

vites geçişleri yumuşacıktır hissettirmez, 2000 devirde hep ayağınızın altında tork vardır, anında tepki verir. genelde 2000-3000 devir aralığında gittiğiniz için çıtı çıkmaz, gemi gibidir. 1,8 motor az mtv ödettirir.

gerçek bir mercedese bineyim derseniz iyi bir expertizden geçirin ve alın. 150 bin tl bandına kadar alınabilecek en iyi sedan araçtır.

w212 den daha rafine bir mercedes olduğunu her daim iddia edebilirim.

w124'ten sonra gelmiş en iyi e class'tır.

alın.
  • 2006 elegance e2 modeliyle 3 yıllık birlikteliğim sonucu yorumlarım şöyle; ilk olarak malzeme kalitesi gerçekten 1. sınıf. s sınıfına en çok yaklaşmış e sınıfı denebilir. yol tutuşu, sürüşü inanılmaz keyifli. bende 1.8 164hp modeli var ve gayet yeterli olduğunu düşünüyorum. 12 yıllık araba hala 260 km hıza çıkabiliyor. şanzımanı eski teknoloji. dayanıklı ve iyi bir şanzıman fakat seri değil ve az vites var. vites geçişleri üstteki arkadaşın da dediği gibi anlaşılmıyor bile. 290.000 km de ve şuana kadar hiçbir problem çıkarmadı. bu arabanın kronik sorunu 2002-2006 yılı aralığında olan arabaların frenleridir. hatta çabuk şiştiğinden dolayı mercedes-benz arabalarını geri çağırmıştır. ben almadan önce özellikle baktığımdan böyle bir sorunla karşılaşmadım. zaten çoğu değişmiş oluyor genelde. ikincisi ise elektronik beynidir. çok fazla elektrikli aksesuar olduğundan dikkat etmekte yarar var. 2007-2009 arası modelleri makyajlıdır. eski teknoloji olduğundan şehir içinde yakarı biraz tuzludur. son model arabalarda bulamayacağınız bir sürü opsiyonu vardır. elegance ve avantgarde donanım paketleri ve bunun yanı sıra e2 donanım paketi vardır. avantgarde yere daha yakındır, göstergeleri beyazdır, ahşabının rengi daha koyudur, kapı içi derisinin tarzı daha farklıdır ve genelde daha doludur elegancedan. elegance da ise göstergeler siyahtır, ahşabının rengi daha açıktır. bildiğiniz üzere son model mercedesinizi alırken birçok donanım ekleyebilir ve çıkarabilirsiniz. avantgarde her zaman daha doludur diye birşey yoktur. bu gözler elektrikli koltuğu olmayan avantgarde gördü :) eğer araba e2 paket ise birçok donanım vardır. e2 paket bir elegance düz avantgarde dan daha doludur. bu tip araçlarda kilometrenin yüksek olması belirleyici bir etken değildir. önemli olan servis kayıtlarıdır. gönül rahatlığıyla yüksek km de olsa alabilirsiniz.
    edit: birlikteliğimizin tam olarak 10. senesindeyiz. far ampülü bile değişmedi. yağ değişimi hariç hiç bir masrafı olmadı.(340.000) şu aralar piyasada gümrükten çıkartılmış versiyonları mevcut. ölü olanları elektronik sistemlerinden dolayı gerçekten çok masraflı. bu araçlar parça seçen araçlar. orijinal olmadığı sürece asla uymuyor.
  • arkadaşlar e270 cdi bakıyorum bu ara. güzel bi tane buldum, kmsi 390bin. mercedeste km'ye bakılmaz ama yine de bu araç için tecrübelerinize ihtiyacım var. yakıt tüketimi nasıldır, kronik sorunları var mıdır, bu km'deki aracı alırken nelere özellikle baktırmalıyım?
  • benim gözümde mercedesin yaptığı en iyi araçlardan birisidir. şanzımanı olsun motoru olsun yürüyeni olsun böyle bir araç olamaz amk dersiniz. daha konforuna malzeme kalitesine sorunsuzluğuna vs vs girmiyorum bile. kendisinden inip buzdolabı beyazı “haylayn”olan malum markaya binince abartmıyorum fiat albea’ya binmiş gibi olursunuz. hani eşekten indim ata bindim derler ya, bu araç için eşekten inip arabaya bindim dersiniz. tabi bir de (bkz: w124) var.
  • clio'nun 100 bin tl olduğu ülkemizde e270-280-320 cdi 75-90 bine satılıyor. hatta 100 bin tl ustune çıkınca hatasız boyasızlar var. bence almak icin en mantıklı arabadır.

edit 1 : yaklaşık 32 bin km kullandıktan sonra rutin bakim hariç ilk arizasini verdi.
    yakıt ayar valfi değişti. fabrika üzerindeki valf ilk defa sokuldu toplam 500 tl masraf açtı.
hesabın var mı? giriş yap