• akustik gitar modelleri oldukça kötü olsa da elektro akustikleri gayet kaliteli olan bir gitar markasıç 1996'dan sonra türkiye'de washburn lyon serisini satmaya çalışmışlardır. piyasa fiyatının gayet altında olan fiyatlarına rağmen, bu serisin sap kısmında yanlış bir hesaplama yapılması nedeniyle, bu gitarların sapları çok çabuk kırılabilmektedir. elektro akustik gitarlarında ise, çok kaliteli ürünler çıkarmasına rağmen türkiye'de çok popüler olmayan bir markadır. isim olarak fenderin ve ibanez'in önüne geçemez. ancak ses kalitesinde önemli atılımlar yapmıştır. abd'nin en ses mühendisliği konusunda en geniş r&d çalışmaları olan gitar şirketidir.
  • gitar piyasasinin tofasi olarak tanimlanmasini gerektirecek modellerinin yani sira, cok guzel ve pahali modelleri de olan marka. bu durumda gitar piyasasinin renault'u diyebiliriz.

netekim benim de bir washburn wr 120 ile basladim, (bkz: renault toros) diyebilirim baslangic icin alinabilecek en saglam gitarlardan birisi. ha bir baska washburn daha alir miyim, sanmam.
  • memur arabası gibi mütevazi marka. alırken öğrenci bütçesini sarsmayan gitar markası. benim de bt4 vardı eskiden.
  • x-30 model elektro gitarına sahip olduğum markadır. 4 elektro gitarım arasında en versatil olanıdır. tanıtımında yazdığı gibi blues, pop, rock, hard rock, caz, metal ne istersen çalar. tek gitarım olsun herşeyi çalsın gitarıdır.

les paul ve ibanez arx serisine göre son derece hafiftir (alder gövdenin kıyağı olmalı). buna rağmen çok iyi bir sustain'e sahip. herhalde markanın başarısı buradan geliyor. zira fender ve ibanez'in benzer tasarımlarında sustainin zayıflığı öne çıkıyor (tremolo ve floyd rose nedeniyle ağacın fazlaca oyularak, kayıp verilmesi nedenlerden biri olabilir).

24 perdenin avantajı da unutulmamalı. stock manyetikleri gayet dengeli.

ayrıca washburn dk 20 cet model akustiğine de sahibim. yine o da gayet tatminkar. gitar almak düşünürken ihmal edimeden, bakılması gereken markalar arasında bulunmalıdır.
  • akustikte eski el yapımı amerikan olanlarının tinisi mukemmel olan gitar markası.
  • an itibariyle sahip olduğum akustik gitarın markası. gitara aşık olmakla beraber parmaklarımı kaybetmek üzereyim, çalmaya doyamıyorum.
  • voşbörn diye okunur. veşbörn değil.
  • ozellikle hard rock calanlar tarafindan tercih edilmesi gereken elektro gitarlar üreten bir firma.pantera gitaristi dimebag darrel washburn kullanmaktadir ve dinleyenler ne kadar saglam bir tonu oldugunu bilir.yeni cikarttiklari elektro akustik model olan ea20 serisi ise jak girisindeki preampli sayesinde kaliteli tellerle canli ve studyo performanslarinda cok iyi sonuclar vermektedir.pek cok kisi ibanezi tercih eder, o ayri.
hesabın var mı? giriş yap