• istenilen tarihe gidebilme özelliği. ne lan bu ekranı kaydır kaydır parmağımız aşınıyor
  • numara kaydetmeden mesaj atabilmek.

edit: direk uygulamada böyle bir özellik olmasa da , internet tarayıcınıza whatsapp web'e ait olan wa.me/905….. (numaranın devamı) linkine ilgili numarayı kopyalarsanız , uygulama da mesaj penceresi açılıyormuş ..
  • nostaljik bir özellik olarak: dinlenen müziği gösterme özelliği
  • kesinlikle olması gerekeni söylüyorum.
    gruba eklenirken onay sorma özelliği.

şu an dünyanın trump'dan sonraki ikinci büyük sorunu budur, net!

ilgi editi: ilk sayfanın en çok fav alan entry'si olduğuna göre çok istenmiş, geçenlerde eklendi böyle birşey ama tam istenilen gibi olmadı. kapatıyorsun, eklemek isteyenden haberin olmuyor, belki kişiye ve grup konusuna göre girmek istersin ama yok işte tam olmadı.

ek özellikler: ile devam edelim öyleyse. kesinlikle grupta yöneticinin kontrolü artırılmalı. mesela yönetici şunları yapabilmeli,
    a) mesaj silme (çoğu tartışmayı başlamadan bitirir),
    b) mesajları önceden onaylama (feysdeki gibi)
    c) gubu mesajlara kapatıp açma (sabah kalkıyorsun 23567 okunmamış geyik mesajı. kapatacaksın her akşam 8'de, gündüz açacaksın, ya da anında değiştirerek),
    d) grubu kuran kişi ile diğer yöneticiler arasında düzey farkı olmalı, (adamı yönetici yapıyorsun, eşitsin, seni atabiliyor mesela).
    e) belirli kelime içeren mesajları reddetme, (futbol, siyaset vs. konu dışı mesajları bir nebze engellemek için)

varsa başka ciddi öneri, eklenir buraya.
  • gruplar için expire date son kullanma tarihi olmalı, daha kurarken bir tarih gireceksin ve o tarih geldiğinde grup herkesi aynı anda atacak veya admine soracak tamam mı devam mı diye? devam derse de gruba bildirim gidecek devam etmek istemeyen de bu vesile ile çıkacak

bir de mesajlara otomatik silme gelmeli bu adamı her gün sil bu grubu her hafta sil vs.
  • invisible özelliği gelmesi lazım. çevrimiçi iken istediğine çevrimiçi, istediğine çevrimdışı (engellemeye gerek kalmadan) görünme olayı.

yıllar önce icq yapmıştı ve çok da kullanışlı, işe yarar bir özellikti.
  • güvenlik ayarlarına “bir gruba eklenmeden önce bana sor” özelliği gelmeli.

şu haliyle telefon numaramı rehberine ekleyen herhangi biri beni herhangi bir gruba ekleyebiliyor.bunun benim iznim dışında olamaması gerekir bence.
  • grup sohbetlerine oylama/anket sistemi gelsin diye bekliyorum yıllardır.

gruplarda fazla muhabbet dönüyorsa konuşarak anlaşması zor oluyor, mesajı görmeyenler vs.

ben açayım anketimi "akşam buluşalım mı gençler" diye, yazayım istediğim şıklarıda oraya.
    anket tamamlanana kadar sohbetin en üstünde sabit dursun, mesajları geç gören adamda anket olduğunu bilsin. tıklasın ordan istediği seçeneğe. anket tüm katılımcılar tarafından işaretlenince de ekrandan kalksın. basit birşey istiyorumda yapmıyorlar. ver bana kodları ben yapayım size bedava arkadaş
  • diyelim ki birinin veya bir grubun sohbetini arşivlenmiş bölüme attım, onlardan yeni mesaj geldiğinde arşivden çıkmamalı, orada kalmalı.
    böyle bir özellik olsun isterdim. en azından gruplar için.
  • titreşim gönderme.
hesabın var mı? giriş yap