• david bowie versionunun kanatıcı oldugu sarki.
  • cat power yorumu bu dünyadan değildir...

love me love me say you do
    let me fly away with you
    we are creatures of the wind
    wild as the wind
    give me more than one carress
    satisfy this hungriness
    wild is the wind

you touch me
    i hear the sound of mandoline baby
    you kiss me
    with your kiss my life begins

like a leaf clings to a tree
    baby please cling to me
    wild as the wind

you touch me
    i hear the sound of mandolines
    and you kiss me
    with your kiss my life begins

love me love me say you do
    let me fly away with you
  • askla olduren, uyusturan bir cat power yorumu vardir bu sarkinin
    tutulmamak lazim, fakat
    tutulmayi koseye koy, ondan once bu sarkiya bu kadar hislenmemenin elde olmasi lazimdi,
    elde degil. aynen ruzgarin bazen acimasizca savurdugu gibi insani.
  • en başarılı halinin cat power yorumu olduğunu düşündüğüm muhteşem şarkıdır. kalabalıkta sizi görmeyen "o"nun belli belirsiz imgesine sakince oturduğunuz yerden bakarken söylemeniz gereken/fonda bir anda beliriveren şarkıdır.
  • david bowie versiyonunu dinledikten sonra farkına varırsınız ki, saat epey ilerlemiştir. çünkü repeate almışsınızdır o esnada, kederlenmişsinizdir; alkol, sigara tüketiminiz artmış, dolmuştur gözleriniz... bowie versiyonu zehirleyicidir.
  • önce müzik dinlemek için müzik dosyasını açarsınız. sonra şimdiye kadar arkadaşlarınızdan ordan burdan toplayıp da dinlemediğiniz bir sürü müzik klasörü olduğunu farkedersiniz ya da farklı bir müzik dinlemek, farklı bir ses duymak, farklı birşeyler hissetmek ister ve bir dosya açarsınız. gözünüzenina simonetakılmıştır. windows media player ile tümünü yürüt dersiniz. ilginçtir ki dosyanın içine 'cat power-wind is the wild' karışmıştır. çalmaya başladığı anda olduğunuz yerde kaskatı kesilirsiniz. farklı birşeyler hissettirecek bir değişik şarkıydı istediğiniz ama bu kadarını da tahmin edemezdiniz. bu kadar acıtan bir şarkı değildi ki istediğiniz. bu kadar sizi alan götüren ve götürdüğü yerde öylece dımdızlak bırakan bi şarkı değildi ki dinlemek istediğiniz. bu kadar da kanatmasındı. ama işte o ses fly away with you dediğinde evet, uçar kopar sürüklenir gidersiniz.. hayır istediğiniz sadece bir hoş müzik dinlemekken cat power da kimdir ya?? bu ses de nedir tanrım ya? nerdeyim ben şimdi bu üzerimdeki ağırlık bu huzursuzluk bu sevgisizlik bu açlık bu insansızlık bu yalnızlık bu bitmiş tükenmişlik bu yorgunluk nedir şimdi?
  • güzelim bir aşk hikayesiydi bu, 14 yaşımın trt'sinden beynime kazınışını hala pek tekinsiz bulurum.
    yine öyle filmler yapsınlar.
    ya da beni o zamana atsınlar.
    (bkz: http://www.imdb.com/title/tt0051193/)

torrenti falan da yok ki izleyeyim kendi zamanımı unutayım azıcık...

çok ama çok ısrarlı bir bakınız: anna magnani
  • david bowie hastası olmam için gerek yeter şartları tek başına bile sağlayabilen şarkıdır. o nasıl bir yorumdur ayrıca da o nasıl bir şarkıdır, dinlemeyeni dövüyolarmış diye duydum söylemedi demeyin.
  • gökyüzünde daha önce fark etmediğiniz bi yıldız gibi parlar aniden. birdenbire karşınızda çıkıp tanıdık bi koku gibi salınır. ama çekip gitmez. oturur, yadigar kalır o koku bir yerde. bu şarkı da böyleymiş meğer. atımı hazırlayın, gidiyorum ben.

(bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar)
hesabın var mı? giriş yap