unearth

  • 2782
  • 0
  • 0
  • 0
  • geçen yıl

komşunu ispiyon etmek onursuzluktur

pkk ile ilgim yok, kendime hdp'li bile diyen biri degilim, gecen gun tuttugum bir pankarttan dolayi ters kelepce ve polis küfürleri esliginde gözaltina alindim, minik kadin bedenime 5 polis birden hücum etti.

hirsizlik yapmadim, kimseyi dolandirmadim, hakkini yemedim. kimseyi ne öldürdüm, ne de öldür emri verdim.

sivillerin, cocuklarin öldürülmesini protesto ettigim icin gözaltina alindim.

karakolda pkk'li oldugumu iddia ediyorlardi. sivillerin öldürülmesini ve savasi protesto ettigim icin.

iktidar tüm gücüyle her koltan saldiriyor, bircogunu görüyorsunuz ama pkk lafini duyunca hükümet sizin icin bir anda rasyonellesiyor. o kadar beklendik ve ucuz tepkileriniz var ki. pkk lafini duyunca islamci fasistler size birden sevimli geliyor.

ispitlenen kisinin pkk oldugunu kim teyid edecek sizce? pkk olmadigini iddia etme hakki yine kimde? ve sizi cok kolay kandirabildikleri icin, kendilerine tehdit gördükleri kisilerin pkk olmadigini iddia edeceklerini mi saniyorsunuz?

polis karakolda bana secim sürecinde ve hemen akabinde gözaltina alinan yaklasik 1500 kisinin pkk oldugunu iddia ediyordu. malum yaptigi isi kendine ancak oyle mesrulastirabiliyor.

da siz ne ayaksiniz? birbirine iyice düsmanlasan toplum, tek parti iktidar olamamasi ve istedigini alamamasi nedeniyle baslatilan bu savas, öldürülen cocuklar, tüm bu hukuksuzluk, keyfilik, daha da toplumu bölme, parcalara ayirma hosunuza mi gidiyor?

gidiyor olmali. cünkü kimse bu kadar salak olamaz.
gezici 'cicek cocuklarin' bile terrörist addedildigi yerde, herhangi kürt, ya da kürt olmayan bi insanin, belki sadece sivillerin öldürülmesine tepki göstermesinden dolayi, ya da yalnizca kürtce konustugundan ispiyonlanmasi ve akp'ye karsi oldugu tespit edildigi yerde pkk ile iliskilendirilerek hapse tikilmasi hosunuza gidecek mi?

cunku bu yolla arzulanan budur, bunu görmeyen de dangalaktir kusura bakmayin.
alet olmak istiyorsaniz savunun bu yapilmak isteneni. zaten akp karsitliginiz filan da külliyen yalan. siz basbayagi kürt düsmanisiniz, akp karsiti görünen sizlerin akp ile bir anda isbirligi yapabilmeniz, ayni dili konusmaniz da bu yüzden.

1 tanesi kacacagina 1000 tane kurusu birden yansin'i savunun,
sonra insanim diye gezin ortalikta.

devamını okuyayım »
31.08.2015 20:33