• ssd yerine hdd kullanan bilgisayarları ve kullanıcılarını ağlatmaya yemin etmiş işletim sistemidir.
    %100 disk kullanımı sıkıntısının ve kasılmaların sebebi olan işletim sistemidir.
    yılların windowsçusunu bile bıktırmayı başarmıştır.
  • windows 10 fall creators update ile başlat menüsünün açılmadığı işletim sistemi. powershell de onaramıyor. yarım saattir deployment bekliyor. wifi ağı seçtiğimiz kutucuk da açılmıyor, ayarlar menüsü de açılmıyor. bok vardı denetim masasını kaldırdınız. immersive'inize kuşlar sıçsın emi!

edit: evet sorun düzeldi sevgili seray severler. şu komutu admin olarak cmd'de çalıştırıp restart atınız. hadi yine iyisiniz.

sc config dps start= disabled

olmazsa şunları deneyin:

1) bilgisayara takılı ethernet kablosunu söküp pc'yi yeniden başlatıp, deneyin. *** (çoğu kişide bunu yaptıktan sonra düzelmiş, bilgisayar tam anlamıyla açılana kadar kablo takılı olmasın)
    2) cmd'yi admin olarak çalıştırıp powercfg -h off komutunu çalıştırın. (hızlı açılışı kapatır)
    3) driverlarınızı güncelleyin.
  • az önce dvd sürücümü kaybettiğini gördüm. tesadüfen dvd'yi taktım ama ses yok. ne aygıt yöneticisinde görünüyor ne de disk yönetiminde. aslında disk yönetiminde bilinmeyen bir aygıt var muhtemelen dvd sürücüm oluyor kendisi.

nette araştırdığım kadarıyla birçok kişide aynı sorun olmuş. belki de 10 tane çözüm yolu denedim ama sonuç yok. biraz daha kurcalarsam system32'yi silip kökten kurtulacağım.
  • windows 10 tarafından otomatik olarak fcu adı verilen fall creators update güncellemesi tetiklenerek sizi güncellemeye zorluyorsa bunun kalıcı bir çözümü bulunmakta;

1-https://support.microsoft.com/…installing-in-window adresinden aşağıda bulunan "güncelleştirmeleri göster veya gizle" sorun gidericisi paketini şimdi karşıdan yükle." yazısına tıklayarak "wushowhide.diagcab" ı indirin.

2-program açıldığında "gelişmiş" sekmesine tıklayarak "onarımları otomatik uygula" tikini kaldırıp ileri yapın.

3- açılan ekrandan hide updates kısmına tıklayarak açılan sekmedeki 1703 ya da 1709 olarak sunulan ana güncellemeyi işaretleyerek ilerleyip işlemi tamamlayın.

4-ta taaa... windows update üzerinden güncellemeler denetlendiğinde artık fall creators update özellik güncellemesi karşınıza çıkmayacak.

tanım: fcu güncellemesi leş olan işletim sistemi.
  • sorun yaşadığım işletim sistemi. durmadan birşeyler güncelleniyor. dolayısıyla internete bagli herşey yavaşlıyor. güncellemeleri kapattigimi (en azından öteledigimi ) sanmama rağmen olmuyor. benim gibi adamlara yukarıda küfür edip durmussunuz. "az öğren, kursa falan git, google diye birşey var araştır" demissiniz. haklı olabilirsiniz ama herkes sizin gibi yazılım dehası olmayabiliyor. tabletler ve akıllı telefonlar ile "bilgisayardan anlamak gerekliliği" modasi geçti benim için. ben basit bir kullanıcı olabilirim. ofis programı kullanmak, mail bakmak ve sosyal medyada iki satır yazmak istiyorum sadece. bunlar dışında ne bir programa ne de bir oyuna ihtiyacım var. ama bana bunu bile vermiyor win10. sürekli explorer (edge) çöküyor. acsan acilmiyor. kapatsan kapanmıyor. formatlasan daha beter. yeni yine update! ben öğrenmek istemiyorum. ben basit arayüzde hızlı ve akıcı güvenli laptop kullanmak istiyorum. kişiselleştirmek istiyorum. ben geliştirici değilim. ben yazılımcı değilim. ne yani? güvenli konforlu rahat bir sürüş istemek için oto sanayide motor rektefiye sertifikası mi almam lazım?
  • ne güzel stabil hale getirmişler, iki yıldır tık demeden çalışıyor derken nazar değdirdiğim işletim sistemi.

bir oyun için visual studio güncellemesi yapayım derken ebesinin örekesini tersten gördü. kurtarma zımbırtısı inatla çalışmayı red edince el mahkum temiz kurulum yapayım dedim ama bu seferde masa üstünde sürüyle dosya kaldı. kurtarma diski yaratmak için sistemi açmam lazım. açılmıyor. gece gece 64bit windows nereden bulayım.

o kadar recovery zart zurt seçenek koy bir tanesi çalışmasın. ulan senin microsoft gibi yine win me dönemine geri döndük. bari ubuntu boot ederek çözerim derken aklıma cmd geldi. çok şükür kurtarma konsoluna şu basit hizmeti eklemişler. basit bir xcopy işlemiyle her şeyi attım harici diske oldu bitti. şimdi sıfırdan kur bi milyon programı işin yoksa. neyse temiz haliyle bir image dosyası oluşturayım bari.
  • güncellemeleri her daim de devam eden işletim sistemi.
  • 1-2 saat evvel "sizin için bir güncellememiz var!" mesajıyla -işletim sisteminin kendi bildirim servisinden- yükle/yeniden başlat yaptım. bilgisayarım kapanıp-açıldığında ne kablolu ne de kablosuz internete bir daha bağlanamadı. siz siz olun bu güncellemeye dikkat edin!
    ~ayarlar menüsünden sorun gider seçeneğine bastığımda, düğme çalışmıyor ve 2-3 saniye sonra ayarlar penceresini kapatıyor. windows 10un temel problemi wi-fi sorunu... internet alemi, windows 10`da bu sorundan muzdarip olanlarla dolu.
    ~yapılması gereken herşeyi yaptıktan sonra, bilgisayarımı sıfırlıyorum, şuan.
  • windows 7'den sonra en sevmediğim windows sürümü olmayı başarmıştır kendileri.
  • çok kullanmak istediğim ama sistemimin yetmediği uber sistem
hesabın var mı? giriş yap