• kasıtlı olarak harddisklerde yavaşlatıldığını düşünmeye başladım. 5200 rpm çöp tamam da 7200'de bari rahat bırakın. ssdler çok pahalı. düşük boyutlu olanlar ucuz ama onlar da yetmiyor. demem o ki,

win 10 yolları taştan, win7 ile sil baştan.
  • yeni 1903 versiyonuyla sorunların büyük kısmı düzeltilmiş windows.

bundan sonra windows 11 çıkmayacak. microsoft, aynı bu şekilde windows 10'u güncellemeye devam edecek. şimdilik gayet iyi gidiyor. 1903 güncellemesiyle ilk defa olmuş dedim. 1 haftadır sorunsuz kullanmaktayım. ayrıca beyaz tema da çok hoşuma gitti, şans vermenizi tavsiye ederim.

bir de artık ssd'ler iyice ucuzladı. alın bir tane. crucial bx500'ü tavsiye ederim uygun fiyatlı arıyorsanız. yoksa ssd'de samsung'dan başkası yalan.

edit: ah microsoft...
  • üretim kapasitelerini milyarlarca dolar harcayarak artıran şirketlerini yatırımına, piyasa hakimi olarak yaltakçılık yaptığı için insanların tepkisini çeken şirketin, tekel olmuş işletim sistemi...

(bkz: 120gb ssd 200 lira bile değil)
    (bkz: bx500 amatör eğlendirir)
    (bkz: alacaksanız dram'i olan ssd alın os kurmak için)
  • bu sefer kendi kafasina gore restart atmasin diye ben guncelleyeyim dedim ama demez olaydim. tam 3 saattir 1903’u yuklemesini bekliyorum. isin aptalca tarafi 1 saatir %98’de takili kalmis durumda. lan bastan windows kurup programlarimi yuklemem 45 dakikayi gecmezdi yemin ederim. 2020 yilina geldik halen guncelleme yuklemenin ne kadar surecegini sadece allah biliyor. sizin yapacaginiz ise sicayim. oraya yuzde koymussun hicbir boka yaramiyor. %0-98 2 saat, kalan yuzde 2 bilinmiyor. nette baktim 6 saat suren bile varmis. wtf?
  • son güncelleme(1903) ile uçuşlardadır kendisi. yağ gibi akıyor namussuz. ama ram kullanımı ciddi seviyede arttı. yalnız güncelleme büyü ile korunuyordu galiba unpack etmesi uzun sürdü.

edit: güncelleme sürümü.
  • son sürümle beraber sıfırlayamadığım işletim sistemi.

daha önce format amacıyla ayarlardan sıfırla seçeneğini kullanır her şeyi sıfırlardım ama hatayla karşılaşıp duruyorum. bu videodaki çözümleri denedim ama olmadı: https://www.youtube.com/watch?v=vuamn5ql5xs

çözümü bilenler yeşillendirebilir mi?
  • kendisiyle ilgili bütün sorunların komple formatla birlikte windows 7'ye dönülerek çözülebildiği, şimdiye kadar windows'un piyasaya sürdüğü en çirkin işletim sistemi.

bilgisayarda bir sorun oluştuğunda bununla ilgili adamakıllı bir hata kodu göstermez ki arayıp çözümünü bulasın, arka planda haber vermeden bir sürü iş yapar. güncellemeleri kapatmaya izin vermez (istemiyorum arkadaşlar, windows'un sizin güvenliğinizi sizden daha çok düşündüğünü zannediyorsanız yanılıyorsunuz zaten).

bu bahsettiklerimden bağımsız olarak ssd diyene çok ağır küfürler ederim, haberiniz olsun.
  • https://m.epttavm.com/…windows-10-pro-retail-lisans
    şu adresten windows 10 lisans anahtarı aldım. sıkıntı olursa bildireceğim kimse almasın diye satıcı: cihangirbilisim
    edit: şifre 2 saat geç geldiği için sahtekar olduklarını düşündüm ama lisans aktifleşti verdiğim linkten alınca sıkıntı çıkmıyor bilginize alacaksanız bu satıcı işe yarıyor
  • kendi içinden formatlanamıyorsa boot ayarlarından bir şekilde cd'ye düşürülüp oraya atılacak eski bir windows cdsi ile ms-dos ortamına düşülüp "f-disk" çekilip sapına kadar kurtulunabilecek işletim sistemi olabilir.

tabi f-disk'in bilgisayarda ne var ne yok sileceğini unutmayalım. sonra gelip bana ağlamayın .. özellikle birkaç parçaya böldüğünüz sürücülerde verileri d, e'ye kopyalayıp "nasılsa c'yi siliyoz" diye f-disk çekmeyin.. önce kontrol edin internetin başka yerlerinden.. çünkü hatırladığım kadarıyla f-disk bilgisayarın herşeyini siliyordu. 7 yıldır mac kullanıyorum, bıraktım artık bu işleri.. ama yol yordam olarak bunu önerebilirim.
  • çıktığından beri kullandığım ve bana sorun çıkarmayan işletim sistemi.
    bir ay öncesine kadar pentiumlu ve 4gb ramli boktan bir laptopta kullanıyordum bir ay önce kendime yeni bir laptop aldım. bu arada o giriş seviyesi bilgisayarımda bile güzel çalışıyordu. fakat 9.nesil i5 ve m2 ssd'li laptopumda canavar gibi çalışıyor. yani yabancıların smooth dediği yağ gibi deneyimi şu an gayet iyi alıyorum.
    aldığım bu yeni cihaz da freedos ile satılıyordu. 30tlye lisans key aldım. 1903 sürümüyle mutlu hayatımıza devam ediyoruz.
    sistemimde adobe yazılımları hariç korsan yazılım yok zaten :d
    crackli yazılımlarınız ne kadar az olursa sisteminiz o kadar verimli olur.
hesabın var mı? giriş yap