şükela:  tümü | bugün
  • duvarlara zayıf jammerlar kurmak bu konuda işe yarar. neden sürekli wireless güvenliği için çalışıyoruz? wireless sinyalimizin diğer evlere ve işyerlerine ulaşmasını sağlıyoruz ve sonra da diyoruz ki aman hiç kimse şifremizi çalmasın. halbuki sinyal oralara hiç ulaşmasa şifrenizi alnınıza yazarak gezebilirsiniz. hiç kimse bağlantınızı kullanamaz. peki duvarlara wifi sinyal kalitesini düşürecek jammerları nasıl kurabiliriz? duvarlardan boydan boya bir tel geçtiğini düşünün. aynı tel tavan ve zeminden de geçsin. çok zayıf bir sinyal bozucu radyo dalgası yayıyor. bu dalga wifi sinyal kalitesini düşürerek bağlansa bile bir sayfanın açılmasını dakikalarca beklemesine sebep oluyor. fakat size wifi sinyali bozucuya ulaşmadan geldiği için zevkle kullanıyorsunuz.
  • iki oda öteden çekmeyen wifimi düşününce gerek duymadığım hede.
  • komik tavsiyeler verilmiş hapsedememe tavsiyesidir.

duvarlara zayıf jammerlar kurarak wifi sinyalini engellemez ancak karıştırırsınız. hem de daha yüksek yayın gücüne ihtiyacınız olacağından modemden zayıf olması mantıksızdır. engellememek bir yana sırf evin dışı değil içinde de sinyal karıştırır wifi'ye bağlanamazsınız. işin kötüsü kanal ayarı yapılamayacağı için jammer başkalarının da wifi bağlantısını jamler.

sonuçta faraday kafesi ile halledilecek işi bu şekilde batırırsınız.

faraday kafesi yaparsanız kablosuz tv yayını, radyo yayını, cep telefonu bağlantılarını da unutun. dışarıdan gelen sinyali de kesersiniz.

ayrıca eve faraday kafesi yapmanın maliyeti yerine modemi usb veya ethernet kablosuyla bağlamak ve wifi'ı kapatmak daha insan aklına uygun bir çözümdür. özellikle kalkanlanmış ethernet iyi iş görür.
  • her odaya düşük sinyalli kablosuz erişim noktası derde deva olur.
  • hazır olun ufkunuzu iki katına çıkartacağım.
    modem ayarların ağınızı gizleyin sadece özel eklediğiniz cihazlar interneti kullanır herkes şifreyi soruyor diye ben öyle yaptım sorun ortadan kalktı şifreyi alnıma yazdım geziyorum