şükela:  tümü | bugün
 • ankapark'ın yeni adı.
  açılışın 27 mart'ta olacağı söylenmekte.

  edit: 20 mart'a çekildi.

  edit: açılışa özel giriş ve oyuncaklar ücretsiz.
  edit: 10 gün ücretsiz
 • açılışının 20 mart çarşamba saat 12.00’de cumhurbaşkanının katılımıyla yapılacağı söylenmekte
 • 3 gün sonra açılıyor, kimsenin umurunda değil.

  naptılar ettiler yine açılışını seçimden önceye getirmeyi başardılar. havalar da soğuk, kim napsın bu havada tema parkı. herhalde yine bir soft açılış yapılacak. 3 - 4 yıl inşaatı devam edecek. zira ortada bilet fiyatlarıyla ilgili bir açıklama yok. çarşamba günü açılış yapıyorlar. belli ki açılış halka değil. kendileri çalıp kendileri söyleyecek.

  edit: bilet fiyatlarıyla ilgili bilgi geldi. giriş 5 lira olacakmış. her oyuncak için ayrı bir ücret alınacakmış, 3-5-7 lira gibi. tatilya usulü girişte yüksek bir ödeme, tüm oyuncaklar sınırsız olayı olmayacakmış.
 • seçim öncesi bir şeyler yaptık diyebilmek adına 20 mart'a açılışı yetiştirilmeye çalışan ankaranın simge temapark projesi.

  iddialara göre hedef yıllık 5 milyon ziyaretçiymiş ve bir günde gezmek imkansızmış...
 • buradaki alet edavata 10 yıl binmemek lazım. güvenlik önlemlerinden pek emin değilim. telef olmayın.
 • gelecekten bildiriyorum;
  kimse gitmediği için park paslanıp çürüyerek çöp oldu. (bkz: freak show)
 • yurtdışında daha önce birkaç tane tema park görmüş roller coaster delisi bir ankaralı olarak, mayıs ayı sonlarına kadar yanından bile geçmeyeceğim yer.

  çünkü bu hava da park-mark açılmaz. açılışı hiç yapılmaz. millettin götü donacak. çoluk çocuk zaten bedava diye oyuncakların üzerinden inmeyecek, hepten hasta olacak.

  bu arada fotoğraflardan gördüğüm kadarıyla yeşil kuleli roller coaster, madrid'deki parque de atracciones'dakilerden birine çok benziyor.
  bunlar genelde üreticiye has tasarımlar oluyor. umarım madrid ile aynı üreticiden sipariş verilmiştir.

  20.03.2019 tarihli düzeltme: ismini paylaşmak istemeyen bir yazar bilgilendirdi; roller coaster, hyper splash, rapid ride gibi büyük oyuncakların tamamı almanya ve hollanda gibi ülkelerden gelmiş.
  pek tabi başta montaj olmak üzere bütün bakım işlerini de onlar yapmış.
  aksi takdirde zaten garanti kapsamından çıkıyomuş.

  bir de henüz web sayfası yok.

  bu arada merak eden olmuş; sınırsız biletler tabi ki bir kişiye özel olacaktır. vip biletin en önemli farkı da büyük ihtimalle sıra beklemeden oyuncaklara binmek olacaktır.
  çünkü bu gibi tema parkların en popüler oyuncaklarında, çoğu zaman onlarca kişi biniş sırası oluyor. üst üste binmek isteğiniz bir oyuncak için tekrar en son sıraya geçmek çok sıkıcı oluyor.
 • günlük sınırsız 150 lira. vip sınırsız 190.

  acaba sınırsız alınca o kişiye mi tanımlanıyor?
 • 2 bin 117 oyuncağın bulunduğu ve 1 milyon 300 bin metrekarelik alana kurulu olan temapark'a giriş ücreti 25 lira. kaynak
 • nam-ı diğerankaparkbugün açılışı var, hayırlısı olsun demek bile içimden gelmiyor.
  muhtemelen bugün park işletmecisi 2 gün ücretsiz yaptık diyecek ancak cumhurbaşkanımız araya girip 2 hafta olsun diyecek ve tabi ki seçime kadar ücretsiz olacak.

  at fav'a bekle