• diablo 2 yeni versiyonu çıkacağını duyduğumdan beri yeniden amele işçi sınıfı rolünde sardığım oyundur.
  • wow 'un casual game play'e evrimleşmesinin son halkasıdır, hardcore oyuncular için mythic raid, m+ dungeon pushlama ve pvpde yüksek ratingleri zorlayarak oyundan keyif alma amaçlanmışken, casual oyuncular için ise kendilerini çok zorlamadan günde 2-3 saat oyun oynayarak, ne item, ne content olarak oyundan geri kalmadan oynama imkanı sunuyor. casual oyuncuların heroic raid, belli seviyede m+ dungeon ve pvp yapabildiği ve bundan keyif alabildiği bir dönem.

ha tabi casual contenti hard-core oynayıp oyunu bitirdim, ne boktan patch kafası yaşayan vardır. ayrıca daha expansion un başı daha eklenecek çok sistem ve içerik olacak daha giriş aşamasındayız, bunuda gözetmek lazım, bfa gbi boktan bir başlangıcı dahi (tam anlamıyla toparlayamasalarda) oynanabilir bi hale getirmiştiler.

her patch aynı muhabbet döner ama işin sonu wow her zaman ne idiyse şu anda da odur. yani oynuyacak arkadaşın varsa çok güzel bir oyun yoksa idare eder.
  • el insaf otur raidini yap 19 kişinin iyi olmasını bekle diyor adam.

- pvp yapıp 226 ilvl ı görebiliyosun.
    - guildin varsa heroic raid yapabiliyosun (213-220 ilvl)
    - guildin yoksa pugdan heroic yapabiliyosun (213-220 ilvl)
    - haftalık loottan ister raid ister pvp ister m+ lootu alıyosun (bahtınıza çıkan) istediğin slota (213-226)

edit: istediğin slota demiş olmam yanlış anlaşılmış, aşağıda da belirttiğim gibi itemler şansına bağlı. önüne çıkan itemlerden istediğin slota seçebiliyorsun. hepsi trinket de gelebilir, hepsi işinize yarar da gelebilir, hiçbiri işe yarar gelmeyedebilir.

he diyosan ki benim m+ lardan düzgün item düşmüyor az daha bekle valor sistemi geliyor istediğin gibi yükselticen de elindeki itemi

millet 210 ilvl ike mythic raid kesti, beğenmiyosan itemini beğenmiyosan guildini git değiş.

keza cn bazı bosslar hariç genellikle mekanik bossları, yapamayan varsa değişirsin, yaparsan zaten tek atar geçersin.

1 haftada 200 ilvl alt kasabiliyosun
    2. hafta 205-210 a çıkıyosun.
    geri kalanı slotuna göre şansına bağlı, 3. hafta 215 de görebilirsin 210 da kalabilirsin.

valor olsa 3. hafta 215 olman da garanti olacak.

forumlarda millet deliriyor diyor loot sisteminden. ben niye reddite communitylerde görmüyorum herkes niye 20 tane alt kasıp 215 yapıyo. valır gelicek bir de çılgına döndü oyuncular.

şu ana kadar mekaniği düzgün yapıp dps düzgün vurup alınmayan adam görmedim.

mythic cn progresste replace yaparken adam bulmak en zoru, sizin guildde 40 tane hazırda cengaver adam bekliyosa sana sıra gelmemesi zaten adamların hakkı.

edit2: 220 ilvl arkadaş ödüllendirildiğimi hissetmediğini dile getirmiş. eğer pve oynuyorsanız pvp ci adamlardan tek yersiniz tabi(versa farkı), cc locktan ne zaman çıkmak lazım, ya da dr nedir bilmiyorsanız, yanınızdaki adamla kordine oynamazsanız bi zahmet tek yiyin rogue lardan. druid interuptlaman gereken tek skill convoke(4 saniye sürüyo), 2 ya da 3 kişisiniz. birinizde cc olsa diğeriniz yapıcak. pve itemiyle pvp girip tek yemeniz kadar normal bi şey yok.
    keza 210 slotu 226 yapmanız da eminim oyununuzda harikulade bi değişim yaratmayacaktır. mythic progress'te başarılar dilerim.
  • mythic sistemi gercekten asiri sacma sapan olan oyun. su gibi mythic 20 yapan adam olsan sana dusecek item leveli uzerindekilerden asagida, sirf great vault'tan haftada bir item alabilmek icin mythic'e emek vermek deli sacmasi, ben 210 ilvl resto shaman olarak artik yapmiyorum bile, haftada bir 14 15 key atip tek slot great vault'ta sansimi deniyorum, bundan otesi sacmalik.

torghast desen coktan cop oldu. conduit ve covenant campaing'ler bana gore biraz bosta kalmis, oyunda raid sistemi gecerli oldugu surece ki zaten temeli bu, her turlu keyifle oynuyoruz ve oynamaya devam ediyoruz ama ek paket gercekten bok gibi. valor sistemi hareketlendirebilir mi mythic mevzusunu bakalim, umudum o yonde.
  • bm hunter için loque'nahak tame hakkında güncel bilgisi olan tarafıma ulaşabilir mi? oyuna 2 ay önce yeniden başladım.. petlerin hepsi eşitmiş sanırım artık ama loque'nahak her haliyle çok çekici geliyor.. 7 spawn noktasında aynı anda mı ortaya çıkıyor, 24 saatte bir mi spawn oluyor vb. gibi soruların cevabını arıyorum..
  • hiç unutmam elysium project serverinda, 22 level warlock'um ile redridge mountains'da görev yapıyordum. tam ölecekken 32 level erkek night elf warrior geldi beni kurtardı. kim olduğunu bilmiyordum. partiye aldı ve tüm görevlerime yardım etti. ama bir türlü konuşmuyordu. bu adamla 5-6 ay boyunca beraber oynadık. görevler yaptık, pvp'ler yaptık... her şeyi yaptık. ama konuşamıyorduk çünkü adam ingilizce bilmiyordu. nijerya'nın hangi kabilesindendi bilmiyorum ama ingilizce bilmiyordu adam. adı ise tomshack'dı. server kapanınca tomsachk kardeşimi birdaha hiç göremedim. o gün bugündür hatırlarım bana karşılıksız verdiği sevgiyi ve yardımı. tomshack seni hiç unutmayacağım sanal arkadaşım.
  • world of warcraft'a dünyanın en kötü mmorpg'si diyebilmek için hayatınızda farklı bir mmorpg oynamamış olmanız gerekiyor.

wow classic, blizzard'ın dünyanın en iyi mmorpgsinin nostalji seven fanlarını sömürmesinin bir yoludur sadece. aynı oyunu remaster dahi etmeden ikinci kez satıyor adamlar lol.
  • (bkz: #120162088)

evet aklın yolu bir, 9.0.5'te valor sistemi ile mythic plus'ların anlamsızlığına sağlam müdahale geldi blizzard'dan.

valor sistemine göre mythic plus'lardan kasılan valor'lar ile mythic plus'lardan düşen item'lar 220 ilvl'a kadar upgrade edilebilecek, belli ilvl'ın üzerinde upgrade yapabilmek için de bazı mythic plus achievement'ları şart koşulacak. sistem great vault ile birlikte düşünüldüğünde mythic kastırır adama, ben bile sırf silah slotum için başlıyorum bugünden itibaren mythic+ abanmaya ancak sistemin verimli şekilde devam edebilmesi için iki soru işareti var kafamda;

1- 9.1 çıktığında, yeni raid gelip item level'lar yükseldiğinde de 220 ilvl'a kadar mı upgrade yapılacak? eğer upgrade sınırı yükseltilmezse yeni content ile birlikte nathria'nın da ayağa düşmesiyle mythic plus'lar yeniden çöp olacak.

2- valor cap biraz saçma geldi bana. 5000 cap getirmişler her hafta 750 750 yükseltilecek şekilde, 2h weapon upgrade'in her rank'ine 1000 valor istiyor, atıyorum sen gittin rank 7 staff düşürdün, bunu 220 lvl'a yükseltebilmek için 5 rank'e 5000 valor harcayıp bütün cap'i dolduruyorsun zaten, e bu sefer de sistem seni tek item upgrade ettikten sonra yine kitliyor, başka slot'ları upgrade edebilmek için haftalar boyunca beklemen gerekiyor.

bu iki soruna çözüm bulunduğu sürece şahane bir sistem olmuş valor sistemi bence.
  • shadowlands eklenti paketi ile ne world'u kalmis, ne de warcraft'i kalmis olan, jenerik mmo'lardan farksiz bir dunya ve kompleksli oyunculara sahip olan oyun.
  • oyunu bırakmamdan mütevellit elimdeki goldu game time şeklinde uyguna bırakıyorum. ilgilenenler yeşillendirebilir.
hesabın var mı? giriş yap