814 entry daha
  • amerika'da ıkına ıkına stok yakalayıp 2 kontrolcü ile birlikte bestbuy'dan 4400 liraya aldığım konsol. amerika'dan gelecek olan eş dost varsa türkiye'den almak akıl karı değil.
  • xbox game pass ultimate'i 3 yıl boyunca aylık 16,25 liraya satın almak için: (bkz: #118862570)

xbox'ınız varsa veya almayı düşünüyorsanız kaçırmayın.
  • playstation 1, playstation 2, psp ve nintendo64 oyunlarını sorunsuz çalıştırabilen konsol.
  • gamepass'te oynayacak oyun bulamayanlar ve tavsiyeye ihtiyacı olanlar için kendi oynadığım ve bildiğim oyunları listeleyeyim:

battlefield v, 1, 4 ve 3,
    fifa 20,
    pes 2021,
    football manager 2021,
    nba 2k21,
    star wars battlefront ıı
    need for speed,
    control,
    destiny 2 +3 dlc,
    desperados ııı,
    ınjustice 2,
    skyrim,
    nier: automata,
    rage 2,
    no man’s sky,
    a plague tale: ınnocence,
    wasteland 3,
    pubg,
    forza 4 horizon,
    tom clancy's rainbow six,
    gears 5,
    sea of thieves,
    ark survival edition,
    halo,
    the sims 4,
    dayz,
    sniper elite 4,
    astroneer,
    bleeding edge,
    titanfall 2,
    a way out,
    overcooked 2,
    surviving mars,
    batman: arkham knight
    cities skylines,
    dishonored 2,
    mirrors edge catalyst,
    quantum break,
    the long dark.

bunların dışında yüzlerce oyun var, bunlar benim gözüme çarpanlar. ayrıca belirli aralıklarla geçici oyunlar geliyor. mesela geçtiğimiz aylarda red dead redemption gelmişti ve bir kaç ay kalmıştı.
  • chromium tabanlı edge tarayıcısı alpha testine açılan konsol. tarayıcı final sürümüne geldiğinde xbox üzerinden benim aklıma gelen aşağıdaki uygulamalar web tarayıcısıyla çalışabilecek:

• iletişim uygulamaları: discord, web whatsapp, telegram, skype, slack vb.
    • microsoft ve google ofis yazılımları: word / excel / powerpoint
    • çevrimiçi uzaktan oyun uygulamaları: geforce now ve stadia bu sayede xbox ile steam oyunları oynanabilecek, death stranding gibi.
    • tarayıcı üzerindne çalışan tasarım yazılımları: canva, pixlr, photopea, figma, adobe lightroom, snapseed vb.
    • çevrimiçi müzik: spotify, deezer, youtube müzik
    • çevrimiçi video: netflix, amazon prime, blutv, puhu tv, youtube vb.

bir de tarayıcı için tam klavye fare desteği gelirse tadından yenmez.
  • aylık 45 lira olan gamepass ultimate fiyatı değişmeyen sistem. yalnızca 1-2-3 yıllık mevcut olan bir kampanya bitti. gamepass ultimate hala farklı yöntemlerle daha hesaplı alınabiliyor.
  • quick resume özelliği bir kaç oyun dışında düzgün çalışmayan süperli konsol. ileride düzelecektir diye umuyorum.

üstteki yazar arkadaşta sorunsuz çalışmış ama bendeki çoğu oyunda döndüğümüzde ya oyun çöküyor, ya grafikler bozuluyor ya da oyundan ses gelmiyor.
  • en ucuz satın alma challange var sanırım, ben de abd bestbuy'dan ekstra bir kontrolcü ile birlikte toplam 4400 liraya almıştım *.
  • fena halde toz toplayan alet. muhtemelen aktif modda kapatsanız bile fanının neredeyse sürekli çalışması da buna bir etken.

bugün youtube tutorial'ına göz ucuyla bakıp tozunu temizledim. çok kolay şekilde sökülüp takılan bir alet yapmışlar.

yalnız garantiyi bozar mı bilmiyorum. ben aleti abd'den aldığım için 1 yıllık garantisi bitmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=unomcofyc7a

toz temizleme olayı 7. dakikada bitiyor. termal macun değiştirme vs. olaylarını atlayıp 19:37'den, aleti geri toplama kısmına geçebilirsiniz.
747 entry daha
hesabın var mı? giriş yap