aynı isimde "yalancı" başlığı da var
  • 5. bölüm resmen deveye diken insana s.... yaranır atasözünün tezahürüdür.
  • dün başladım son bölümü bitirmek üzereyim. midem bulanıyor, kalbim çarpıyor, içimde anlatamadığım bir öfke. patlayacağım adeta.
    farkettim ki yaş aldıkça izlediğim dizilerin, filmlerin içine çok fazla girmeye başladım. ama bu dizi başka yaptı, başka etkiledi beni. bölüm bitiyor ama ben çıkamıyorum diziden. ve bu işin mimarı net, salih bademci ve burçin terziığlu.
    geçen tweet atmış salih bademci;”mehmet emir’e ettiğiniz küfürler bana ettiğiniz güzel sözler kadar kıymetli. ağzınızı korkak alıştırmayın” diye.
  • hatırladızmı eskiden kaybolan yıllar vardı.
    3 arkadaş ,tek fark 2 erkek burda 2 kadın 1 erkek.o aklıma geldi birden.
    ve ufak tefek cinayetler başları.
    kocası aslında ablayı seviyormuş ama acıdı için denizlemi evlenmiş.
  • mantık hatalarını hiç önemsemiyorum ama verdiği heyecan, gerilim, gizem bana yetiyor. el ele verip diziyi izleyelim de sezon finali yapmasın. işim gereği türk dizilerinin neredeyse tamamını izledim/izliyorum bu dizi bence yargı'dan daha heyecanlı ama nedense reytingleri istenen düzeyde hiç değil.
    erdal beşikçioğlu'nun oynadığı kağıt ev'in başına gelen umarım buna da olmaz.
  • merhamette de denizdi burçin.
    dizi çok güzel.
    ama mağalesef denizin istediği düşündüğü gibi bi dünya yok./hele heleki bizim gibi islami müslüman toplumlarında/ hepimiz nasıl yetiştirildik biliyorsunuz kandırmayalım kendimizi"erkek gızıım benim"/diye.
    çocukları neden olmamış bunların.
    bunca yıl acaba. keşke boşanmasalardı ya.
  • --- spoiler ---

mehmet emir, deniz'in salonundaki çirkin peluş oyuncağın içine koyduğu böcek/kamera sayesinde, her plandan haberdar oluyor ve deniz bu oyuncağı evden atmayı akıl edemiyor.
    bölümün sonunda, adam açık açık "ama en zevklisi ne biliyor musun? seni izlemek" dedi işte!
    ay lütfen yakalansın artık ya, izlerken çayım kahvem soğuyor.

--- spoiler ---

bu arada mehmet emir'in kel doktor arkadaşı, seni hiç sevmiyorum. karın da en az senin kadar itici.
  • hâlâ arka sokaklar, esra erol izleyenler yüzünden reytinglerde gerilerde. aklım almıyor kaç senelik arka sokaklar nasıl birinci sırada.
  • sahne geçişlerini sevdiğim türk dizisi. david lynch tadı aldım bazı yerlerde. karakterimiz bir şey almak için eğilirken, ani ve yumuşak bir geçişle farklı mekandaki diğer karakteri yine eğilmiş ve bir şeyler alırken görüyoruz. havadan çekilmiş sahneler de hoş. lakin yerli dizilerdeki klasik sorunların başında gelen türk bürokrasisini, hukukunu, kurumlarını bilmeme hastalığı burada da devam ediyor. bir avukat, emniyet amiri ne bileyim savcı ile gidip konuşarak, bu işler nasıl oluyor diye sormak zor olmasa gerek. eskiye göre gelişme var ama halen bazı komik şeyler söz konusu.
  • biliyorum çok saçma ama :)
    diziden anladığım çıkardığım sonuç boşanmayın kocanızla durumu kurtarmaya bakın,çünkü hayat yalnız geçmiyor yine arayışa geçiçeksiniz o da kısmet artık hangi ipsiz sapsiz it kopuk sapığa bulaştınızı bilemessiniz,başınıza ne gelir.
  • o son sahne yok mu!!!@@#$$&&&@*
    oldu bu sefer derken gene mi gol değil usta içim şişti şu adam bizi de delirtti ekran karşısında ya.

bu arada burçin terzioğlu'nun ne kadar duru bir güzelliği varmış.

şükür dediğimiz 10. bölümü zor görüyo inşallah bu dizi tadında sürmeye devam edecek.
hesabın var mı? giriş yap