şükela:  tümü | bugün
  • sıla'nın mürekkep albümünden bir şarkı.

yalan sevinçle oyalandım
    aklın tuzağında dolandım
    kusuruma bakma zil zurna geldim sabahın beşi kapına dayandım

erbabım aşk madem
    madem yasaklar namahrem
    kafeste sözler susuyor şimdilik
    uçurur zaman hele dur bakalım

sırtımda uzun hırka gibi gece
    yarenlik etmez kaytarır hece
    hatıra oturmuş kalkmaz halden anlamaz
    derya deniz düşünce

gezdim seni sokak sokak
    valla yok hesap kitap
    içim de avaz avaz
    yan yan yan benimle

uzun yola gider gibi
    bakma öyle yüzüme
    aman cancağızım etme
  • sıla'nın mürekkep albümünden bir şaheser kelimenin tam anlamıyla
    ba-yıl-dım.
  • yaprak kıpırdamayan bir yaz gecesinde tek başına mutfak balkonunda sigara içerken dinlenecek şarkılar playlistine en tepeden girecek nitelikte bir sıla şarkısı.
  • mürekkep albümünde mürekkebin hakkı verilmiş olan şarkı.
  • "gezdim seni sokak sokak" olmuş be iki gözüm. <3

albümü hareketliler ve melankolikler diye ayırırsak, melankolik olanların arasında en üst noktadaki şarkı. bu yaz rakı gecelerinde eşle-dostla kesinlikle hep bir ağızdan söyleyeceğimiz şarkı. tam da istediğimiz türden bir sıla şarkısı.

muhteşem sıla şarkıları diye bir playlist olacaksa yerini şimdiden aldı.
  • sözleri baya tanıdık yeni pop zırvası. yanmakla kitapla yasaklarla günahla kafayı bozmuş popçulardan gına geldi... doksanlardan beri aynı terane. haçlı ordusu sizin kadar hırslı değildi be. nasıl bir ganimet vadedildi ise artık?! şeytan cehennemden başka ne vaadedebilir ki? saf olmayın.
  • albümdeki en iyi malzeme bu galiba.
  • en iyi sıla şarkıları listesine tepelerden bi yerden girecek sıla gençoğlu şarkısı.

"uzun yola gider gibi
    bakma öyle yüzüme
    aman cancağızım etme"
  • çok sevgili sıla gençoğlunun mürekkep albümünün en iyi şarkısı. bu kadın resmen sanatçı. albüm komple süper olmuş ama bu şarkı favorim. bir diğeri için (bkz: can dostum)

(bkz: buralar hep entry dolacak)
  • "gezdim seni sokak sokak, vallah yok hesap kitap" sözlerini ben içimden bi yerde söylemiş gibiyim...ondan böyle çok seviyorum...