şükela:  tümü | bugün soru sor
 • sistemin-adaletin şikayet etse de veremeyeceğine inandığı cezayı, kendisinin kesmedir!
  savcı büyük ihtimalle mala zarar vermeden dava açar, tahrik ya da pişmanlıktan dolayı cezayı indirir paraya çevirir sonra erteler.

  (bkz: http://www.hurriyet.com.tr/…e-de-aldirmadi-40792688)

  peki bu düşüncesizliği yapan ne olacak? cezai yaptırımı yok!

  işte bu yüzden hukuk herşeyi açıklamaya kadir bir bilim dalı değil nazarımda...2 yıl önce trafikte tartıştığım kişilerin aracımı tekmelemesi sonucu aracımın aynası kırılmıştı! sağolsun bir esnaf telefonuna çekmiş kavgayı bana verdi ve ben o cd ile suç duyurusunda bulundum
  adamlar geldi ve mahkemeye çıkmış. hakim o davanın olduğu ana kadar cd'yi açıp izlememiş bile! olayı anlattıktan sonra aç bakalım cd varmış dedi ve cd'yi izledi. şikayetçimisin dedi hayır değilim dedim; çünkü o anda verilen adaletin nazarımda kıymeti yok! şimdi aracımda biber gazı taşıyorum, sıkıntı olursa gücümün yetmediği yerde alır parfüm gibi sıkarım sağa sola :)

  142 tl kaçmıştır ayıdi sahibine !
  (bkz: https://www.aloparca.com/…k-kolu-/30934734/80225105)
 • başkasının malına o ya da bu sebeple zarar verilmesi çok doğru değil. avmlerde böyle parklar zaten oluyor ki parktan zaten araç çıkmış gidiyorsun, dönüp silecek kırmak çok doğru değil.
 • adama kızamıyorum da.. avm de çapraz park edip lüzumsuz yer işgal edenlere bende gıcık oluyorum. ama aracın ne suçu var deyip dokunmuyorum..
 • kesinlikle haklı tepki falan değildir. bir kere zaten tepkini bu şekilde gösteremezsin. oranın güvenliği var gider şikayet edersin. ikincisi araç iki hamlede çıkabilecek mesafede duruyor. bu neyin tepkisi?
 • nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir.

  oraya araba bırakmaması gerektiğini anlamaması için geri zekalı olması gerekir bir insanın. e bir şekilde o avm'ye audi ile gelebiliyorsan demek ki belli bir seviyenin üzerinde zekaya sahipsin. ısrarla oraya bırakıyorsan arabanı, kusura bakma az bile yapmış diğer şoför.
 • güvenliğe şikayet ederek hiçbir yere varılamaz. sanmam ki trafik polisi buralara baksın. aynı şeyi sürekli yaşıyorum ankarada da, bir düzenleme yapmadığınızda insanlar kendileri çözüm aramaya başlarlar böyle işte. yapılan hareketi savunmuyorum ama 3 metre yürümemek için hatalı park etmek zaten kendini bilmezliktir.

  tanım: sinirden kendini yiyeceğine sileceği yemiş adamdır.
 • aracını 3 değil de 4 hamlede çıkardığı için sinirlenmiş bir paşa torununun tepkisi.

  öte yandan gerekli durumlarda eğitici bir tepki olabileceği konusunda avuçlarım kaçınmıyor değil.
 • saçma bir tepki gösteren vatandaştır ve umarım cezasını tez zamanda bulur. orada kamyon olsa yine iki hamlede çıkar. kimse ağaçtan para toplamıyor. kimse bedavaya araç da almıyor. belli ki ya park yeri yoktur, ya da acil bir durum vardır oraya park etmek zorunda kalmıştır. zarar vermeyi gerektirecek bir durum olduğunu düşünmüyorum.

  kaldı ki oradan iki hamlede çıkamayan kişinin trafiğe çıkıp insan hayatını tehlikeye atmasına da karşıyım. ehliyetini bim'den almadıysan oradan rahat rahat çıkarsın, yeterli alan var. vandallaşmaya gerek yok.
 • tamponu kapıya sürtseymiş de olurmuş
 • haklı olmayan adamdır. benim arabama öyle bir şey yaptığını görürsem silecekleri götüne sokarım.