• (bkz: pilot kalem)
  • yaratılmayışa dair tek bir kanıtla kapışırlar.
  • yaratılış ihtimalini düşünen beyinlerimizdir...
  • parmaklarıyla entry giren enik sorunsalı. dahi , parmak ucunu neden sorgulasın ki ?
  • aşağıdaki borges hikayesidir.

argumentum ornithologicum

gözlerimi kapıyorum ve kuşların uçuşunu görüyorum. görüntü bir saniye sürüyor, belki de daha kısa; kaç kuş gördüğümü bilmiyorum. sayıları belirli mi, belirsiz miydi? sorun, tanrı’nın varlığı sorununu gizliyor. eğer tanrı varsa, sayıları belirlidir. çünkü tanrı kaç kuş gördüğümü bilir. eğer tanrı yoksa, sayıları belirsizdir, çünkü kimse saymamıştır. bu durumda, birkaç kuş gördüm, (diyelim ki) ondan az, birden çok, ama dokuz, sekiz, yedi, altı, beş, dört, üç veya iki kuş görmedim. onla bir arasında bir sayıda gördüm ki bu ne dokuz, ne sekiz, ne yedi, ne altı, ne beş vs. bu tam sayı kavranılamaz; öyleyse, tanrı vardır.

jorge luis borges

gölgeye övgü
  • daha birçok şeyin kanıtlanmamış ve aklı çözümün imkansız olmasıdır...
  • biyolojide indirgenemez karmaşıklık kavramının örnek olarak verilebileceği kanıttır.
  • mutasyon olgusunun, kanitlanmis 'evrimsel' bir gelisime sebep olamayisi bile, evrimi duvardan duvara dosemeye yeter... nereye milyonlarca tur ortaya cikacakmis?!

yani; yaratilisa kanit, mutasyonun modern dunyada kansere yol acarken, gecmiste nasil olup da yuzgeci kanatlara donusturdugunu açıklayamamasıdır.

edit: mutasyon yoksa yaratılış var değil anam, mutasyon denen şey, rastgele olması ve kaosa yol açması sebebiyle, kendi teorini külah yapıp... neticede yaratılış harici bir sav, ölü doğumdur en kibar tabiriyle. entriden uzun açıklama lazım sizin gibilere.
  • yararlı mutasyon yok öyleyse allah var şeklinde olan kanıttır. yararlı mutasyona inanmayan adamın ol deyince milyonlarca türün oluştuğuna inanması gerçekten garip.
hesabın var mı? giriş yap