• yediği yemeği paylaşan görgüsüz arkadaşa ,'' zıkkımın kökünü ye'' demek istemek de bu yorumlara girer.
  • "sayfa sayfa paylaştığın düğün resimlerin çok çirkin olmuş."
  • ya denmez ama bazen haykırmak istiyorum;

- uluorta ilan ettiğiniz vıcık vıcık aşkınızın taaaa götüne koyayım, merak etmiyoruz ki biz lan...

- sandığının aksine bebeğin hiç ama hiç şirin değil, lütfen paylaşmayı bırak...

- ne olur selfie çekme artık bak lütfen çekme, o karının amuagoyim çekme...
  • özünde,
    "başkalarının fikirleri, duyguları, sahip oldukları varlıklar ile popüler değerler ve stereotipler üzerinden var hissetmeye çalışman çok anlamsız be kardeşim.."'e gelen yorumlar kümesi..
  • özellikle de cevap niteliği taşıyan yorumlarda -her ne kadar yorum yapan kişiye göre değişse de cevap verme zorunluluğu hissettiren yorumlar- parmaklarımızın ucuna kadar geliveren ancak tarafımızdan bir şekilde engellenen, susturulmuş yorumlardır. sınırlarınızı zaman zaman en uç noktalara kadar zorlayan, kendinizi dibine kadar bir umut sarıkaya karikatürünün en umutsuz ve mutsuz köşesinde hissettiren bu hınzır yorumların sahibi çoğunlukla kıramayacağınız bir büyüğünüz; bakkal hüseyin abiniz, "komşanne"niz, belgin teyzeniz, "yeğenim!"girizgahından asla şaşmayan amcanız yahut dayınız ya da en iyi ihtimalle "kuzummm!", "fıstığımmm!" nidası ile yatıp kalkan kuzeninizdir. bu yorumlara hiçbir zaman aklınızdan geçen ilk cümle ile cevap vermediniz. veremediniz. veremeyeceksiniz. ele güne karşı "cool"luğunuzdan ödün vermemek adına yazdığınız "teşekkür ederim." cümlesi söyleyemediklerinizin, sonuna iliştirdiğiniz o ":)" ise tüm samimi duygularınızın sonsuza dek sığınağı olacaktır.
  • okuyup da feyz aldigim yorumlardir. simdi gidip fake bi hesap aciyorum. siz bana kimin hangi albumune hangi yorumu yapmami istediğinizi yaziyorsunuz ben de yorumu dosuyorum. boylece hepimiz mutlu oluyoruz.
  • bir arkadaş

"çocuk falan yapmayın bence... beni uyaran olmadı" tarzında bir post atmış.

ben de "öneri için sağol" yazmak istedim... yazmaz mıyım haha yazdım tabii ki.

ama herhalde kendisi "öyle şey mi olur" kabilinden caydırıcı bir yorum beklemiş olacak ki biraz bozuldu yorumuma :d

ee öyle dersen ben de teşekkür ederim... nereden bileyim ne amaçla yazdığını :d
  • cesaret edilemeyen değil ama yorum yapmaya, kırmaya kıyamadığım diyelim. buradaki hiç kimsenin de korktuğu için sustuğu sanmıyorum. ya bir yakınıdır, kırmak istemez, ya uğraşmaya değmez der falan filan. aha benim ki bu, bunun gibi bir sürü var aslında ama en yenisi diyelim. noktasına virgülüne dokunmadan yazıyorum.

"osmanlı'cayı sildilerki ecdadımızın hünerlerini okuyup onlara benzemeyelim yoksa her 50 gençten 49 dünyayı fethetmek için plan yapıcaktı."

ne şimdi bu? ne yazayım ben sana, ne diyeyim. bunu yazan adam benim kuzenim. çocukluğum birlikte geçti, yahu genlerimizin çeyreği neredeyse aynı. senin ecdadını, demek istiyorum, senin yapacağın plana, demek istiyorum, ulan seni bilmesem hadi neyse, kime martaval okuyorsun sen demek istiyorum. ama yapamıyorum. çatlayacağım bir gün orta yerimden ama du bakalım ne zaman.
  • facebook'ta akrabaların attığı ilk tanışma mesajları. ensest mi kesiyo, hal hatır mı soruyo belli değil.

+ git burdan

+ dilinizi bilmiyorum
hesabın var mı? giriş yap