• spora jimnastik ile başlamış ama uzun boyu sebebiyle sırıkla atlamaya yönelmiştir. sen ne güzel yöneliyorsun ya.
  • trt'de verdiği röportajda o kadar tatlı o kadar sempatik hareketler içerisindeki sevimlilikten ölecek neredeyse. bi de işin içine o güzel mavi gözleri ekleyince...(bkz: ya ben lan neyse bişey demiyorum)
  • trt'ye verdiği röportajı yazılı olarak okurken sanki dostoyevski romanı okuyormuşum gibi hissettiğim efsane sporcu ve güzel.

edit: gereksiz bir şekilde sorulmuş tarkan sorusu bölümüne kadar.
  • bana "aah aah,ben o yüksekliği senin için sırıksız atlardım" dedirten,kamera karşısındaki mimikleriyle içimi eriten dünya güzeli...pardon rekortmeni.nerden çıktın be kızım gece gece...
  • 2016 rio olimpiyatları'na da katılacağını açıklayan sempatik atlet.
  • trt spor'a verdiği röportaja göre,bir altın daha istiyorum,tanrı bırakmamamı söyledi diyor. röportajda hayli hararetliydi. bu kadar konu varken spiker denen eleman,hala tarkan dinliyor musun diye anlamsız bir soru sormasını da anlamıyorum.
  • trt spor' verdiği röportaj şöyle.

spiker: yelena kendini nasıl hissediyorsun?.hayal kırıklığı var mı?.çünkü herkes senden bir altın madalya ve bir şampiyonluk daha bekliyordu.

bu sırada yelena isinbayeva hem soruyu dinleyip hem saçını başını düzeltiyor ve soruyu dinlerken elini iki yana açıp dudaklarını büzüştürüp, hararetli hararetli yüksek bir sesle;

yelena: herkes bekliyor;herkes bekliyor.ben de bir insanım.böyle şeyler olur.ve ben bugün bronz madalyayı istedim.çünkü madalya bu.altın bronz farketmez, belki az fark eder,sonuçta altın değerli bir metal.evet mutluyum,çünkü kürsüyü riske etmiştim.hiç bir madalyayı kazanamamayı riske almıştım.çünkü geçmişte,bundan 3 yıl önce,yaşadıklarım benim için daha zordu.koç bilir bunu,her antrenmana geldiğimde ağlıyordum."yevgeni belki durmam lazım artık.belki de bırakmalıyım.yorgunum.motivasyon yok,enerji yok,güç yok" diyordum. o da gelip "elena elena yapabilirsin.lütfen durma yapabilirsin!.yapabilirsin, sen güçlüsün" diyordu. ben de tamam devam dedim,devam devam devam ettim.kendimi sıkıyorum;sıkıyorum.ama bugün herşey daha farklıydı.hava daha farklıydı.rüzgar sürekli yön değiştiriyordu.bazen yüzüme,bazen sırtıma esiyordu.bugün herşey bana karşıydı.

spiker:sırda ne var?.bu senin son olimpiyatın.

yelena: evet bunun benim son olimpiyatım olacağını hissediyordum.altın madalyaya odaklanmıştım.tabii ki ve kendime dedim ki "üç altın madalya yeter.güle güle spor.herkese güle güle,teşekkürler " ama sonra şöyle düşündüm.tanrı bana, yelena durmamalasın.lütfen şu bronzu al ve rio'yu düşünmeye başla dedi ve ben de "tamam dedim,belki yeniden rio'da yarışırım.

kız rio'da yarışmaktan bahsetmişken spiker anlamsız sorusunu sordu.

spiker: büyük bir tarkan hayranı olduğunu biliyorum.hala dinliyor musun onu?.

yelena: evet dinliyorum,ipod'um da var.dinliyorum onu.ne anlattığını bilmiyorum ama anladığım kadarıyla aşkla ilgili.

spiker: çok sevdiğin bir şarkısı var mı?

yelena:"elbette var,sözlerini bilmiyorum ama melodisini biliyorum.ama bence bütün şarkıları güzel". der ve gider.

hararetliydi,bence 2016da yarışmayacak, o anın kızgınlığıydı bu düşünce.keşke yarışsa ama zor.
  • putin'in çıkardığı eşcinsel karşıtı yasaya destek veren sporcu. çünkü biz rusuz diyerek savunmuş bu saçmalığı.

http://tr.eurosport.com/…tek_sto3883361/story.shtml

kendisini çok severim ama belli ki, o da bizdeki güce tapan sözde sanatçı,sporcular gibi davranmış. bizdekilerden tek farkı gerçekten büyük yeteneğe sahip olması.

edit: amma çok eşcinsel düşmanı varmış sözlükte. bu kadar kötülendiğine göre, nefret sözlüğü sarmış.

edit2: sözlükteki anlama özürlülere: eşcinsellerden hoşlanmayabilirsin, sevmeyebilirsin, hatta nefret bile edebilirsin; ama bu insanları yasaklarla hapse atan bir yasayı destekleme hakkın yok. bu kadar basit. bu dünyada kimse kimseyi sevmek zorunda değil, sadece yaşama hakkına saygı duyacaksın, karışmayacaksın. şimdi anlayabildiniz mi?
  • emekli rus atlet, şu an rusya silahlı kuvvetlerinin rütbeli bir subayı ve atletizm eğitmenidir.

tarihin en iyi kadın sırıkçısıdır.

tam adı: yelena hacıyevna isinbayeva'dır.

babası dağıstanlı, annesi rustur.

izmirin kardeş şehirlerinden volgograd doğumludur.
  • bugün yine sırığına bir şeyler söyleyerek o sırığı kıskanmama sebep olmuş atlet.
hesabın var mı? giriş yap