• sevgili sözlük,
    az önce facebookta takip ettiğim bir kanser dayanışma grubunda bir paylaşıma denk geldim. paylaşımın sahibi yeliz ile iletişime geçip iznini aldıktan sonra buraya yazmaya karar verdim. yazdığı iletiyi ve facebook profilini paylaşıyorum. özellikle izmir'de yaşayan yazarlar bu haberi yayarsa belki bir faydamız olur diye umuyorum.

yeliz'in ağzından hikayesi;
    "merhaba bir aydır sizlerleyim. yazılarınızı okuyor güç buluyor kendimi teselli ediyorum. 2 ay önce bana da lenfoserit lösemi teşhisi kondu. dünya başıma yıkıldı 1 yaşında oğlum var rabbimin bana en güzel hediyesi. oğlumun doğumuyla eşimle kendimize yeni bir hayat, borç harc bir düzen kurduk. ikimizde çalışıp kendi yagimizda kavrulduk. hastaligimi öğrendiğimde doktoruma ilk sorduğum şey calisabilir miyim oldu. cunku benim oglumda kalp hastası ve çalışmam gerekir. sadece onu düşündüm. bu sabah ise gittiğimde hastalığımin seyri çok güzel gitmesine rağmen , doktorumun calismanda hiç bir problem yok demesine rağmen , beni işten çıkarttılar. borç var , kira var oğlumun doktor masrafı var. beni hastalığım değil bu yıktı. ben bu insanları anlamıyorum dusene neden tekme vurmayı seviyorlar, neden bizi toplumdan uzaklastiriyorlar destek olmak yerine. neyse aslında yazacak o kadar çok şey o kadar çok kırgınlık var ki kelimelere sığmaz. okuduğunuzda , aklınıza geldiğimizde ben ve oğlum içinde dua eder misiniz ? ben her okuduğum paylasimda dua ediyorum ,sizler de bizim için dua edin. rabbim tüm hasta ve hasta yakınlarının yardımcısı olsun.. sağlıkla ve mutlu kalın arkadaşlar.."

yeliz yüksek lisans mezunu bir anaokulu ögretmeni. boğaziçi üniversitesinde psikoloji yüksek lisans okumuş. iş bulunması durumunda daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır
  • böyle bir hastalıkta dahi kendinden çok çocuğunu düşünen güzel anne.. umarım sözlükte layık olduğu ilgiyi ve üst sıraları görür.. malum ne bir rezalet ne laik-çomar sidik yarışı ..
  • (bkz: up)
  • ah o işverenler yok mu ?!!
  • para pul ihtiyacı olan bir kampanya değil bu. imkanı olanın doğru yerlere ulaştırması yeterli bu ihtiyacı...
  • kesinlikle destek olduğum ve elimden ne geliyorsa yapacağım eylemdir.

yaşadığımız ülke malum, şartlar ortada. bu allahın belası ülkede güzel olan hiçbir şeyin yaşamasına izin verilmez. düşene bi tekme de başkası vurur. daha çok düştükçe daha çok tekme vuran çıkar. sorsan dinlerine dil uzattırmazlar ama merhamet namına hiçbir eylem göremezsiniz. aynı şekilde sorsan sosyal devletiz, kralız, herkes bizi kıskanıyor. ama kanser hastası bi anne, evladı kalp hastası ama kadın çalışmak için yırtınıyor çünkü maddi imkanları izin vermiyor. çünkü devlet suriyeli mültecilerle o kadar meşgul ki kendi vatandaşlarını görmüyor. kötü kelimeler geliyor ağzıma ama kullanmayacağım güzel insanların bahsinin geçtiği bi giride.

kardeşimiz iş arıyor. izmir'de ikamet eden yahut izmir'de çevresi olan, yardımcı olabilecek herkesin el atması gereken, destek vermesi gereken eylemdir. acil şifalar olsun, evladı ve eşiyle güzel uzun bi ömrü olsun. insanlara inat yaşasın.
  • bu dünyanın a........ adalet,hak,hukuk,vicdan,haysiyet,şeref kısaca insanlık ölmüş.inşallah kardeşimiz ve çocuğu sağlığına bir an evvel kavuşur ve çalışabileceği düzgün bir iş sahibi olur.

yalan dünya!!!!
  • hem bi okul tanıyan biri lazım, hem de yeliz'i ne sebeple işten çıkardılar, bunu sorgulayacak bi avukat, dilerim en kısa zamanda iş bulabilir
  • up. yeliz seninleyiz
  • (bkz: upupup)
hesabın var mı? giriş yap