• sevgili sözlük,
    az önce facebookta takip ettiğim bir kanser dayanışma grubunda bir paylaşıma denk geldim. paylaşımın sahibi yeliz ile iletişime geçip iznini aldıktan sonra buraya yazmaya karar verdim. yazdığı iletiyi ve facebook profilini paylaşıyorum. özellikle izmir'de yaşayan yazarlar bu haberi yayarsa belki bir faydamız olur diye umuyorum.

yeliz'in ağzından hikayesi;
    "merhaba bir aydır sizlerleyim. yazılarınızı okuyor güç buluyor kendimi teselli ediyorum. 2 ay önce bana da lenfoserit lösemi teşhisi kondu. dünya başıma yıkıldı 1 yaşında oğlum var rabbimin bana en güzel hediyesi. oğlumun doğumuyla eşimle kendimize yeni bir hayat, borç harc bir düzen kurduk. ikimizde çalışıp kendi yagimizda kavrulduk. hastaligimi öğrendiğimde doktoruma ilk sorduğum şey calisabilir miyim oldu. cunku benim oglumda kalp hastası ve çalışmam gerekir. sadece onu düşündüm. bu sabah ise gittiğimde hastalığımin seyri çok güzel gitmesine rağmen , doktorumun calismanda hiç bir problem yok demesine rağmen , beni işten çıkarttılar. borç var , kira var oğlumun doktor masrafı var. beni hastalığım değil bu yıktı. ben bu insanları anlamıyorum dusene neden tekme vurmayı seviyorlar, neden bizi toplumdan uzaklastiriyorlar destek olmak yerine. neyse aslında yazacak o kadar çok şey o kadar çok kırgınlık var ki kelimelere sığmaz. okuduğunuzda , aklınıza geldiğimizde ben ve oğlum içinde dua eder misiniz ? ben her okuduğum paylasimda dua ediyorum ,sizler de bizim için dua edin. rabbim tüm hasta ve hasta yakınlarının yardımcısı olsun.. sağlıkla ve mutlu kalın arkadaşlar.."

yeliz yüksek lisans mezunu bir anaokulu ögretmeni. boğaziçi üniversitesinde psikoloji yüksek lisans okumuş. iş bulunması durumunda daha detaylı bilgiler paylaşılacaktır
  • geçenlerde hollandalı bir arkadaşla konuşuyordum. isveçe öğrenci değiişimine gelmiş. hollanda da 17 yaşından beri aynı işte çalışıyor ve sorumlu müdür gibi birşey olmuş sonuçta kaç sene sonra. burada da epi topu 5 ay kalacak, işi bırakmak istememiş bunun için. işvereni önce işten çıkartmak istemiş bunu, çünkü 5 ay sorumlu müdür yok onun yerine birini almaları gerek, 5 ay sonra da bu arkadaş geri dönecek. e kimseyi işten çıkartamayacak, oldu mu sana fazladan bir adet müdür. hoşuna gitmemiş tabi işverenin bu karşıklık. sonra arkadaş kanunlara bakmış, farketmiş ki iş hayatı boyunca sadece 1 kereye mahsus olmak üzere 6 aylık ücretsiz izin alma hakkı var. haliyle işverene bunu söyleyince çıkartamamışlar çocuğu. e dedim geri dönücen bunu ağzından burnundan getirmesinler senin, en olmadı müdür yapmazla bu sefer başka saçma sapan bir işe seni verirler. hayır dedi, iş tanımımda yazanı değiştiremiyorlar. gördüğünüz gibi ne hasta, ne başka bir şeyi olan bir arkadaş, sadece canı öyle istediği için bile usulüne uygun olarak bir 6 ay dolaşıp işine geri dönebiliyor.
    o nedenle türkiyeye gelirsek, buna tazminat ve işe iade davası açılamıyor mu diye düşündüğüm başlık. tekrar iş bulmaktan çok yardımsever avukat arkadaşları yönlendirebilirsek daha doğru olur diye düşünüyorum. ülke dingonun ahırı olmuş. avrupada olsa bırak işten atmayı falan, insanlarla böyle oynarsan götünden kan alırlar kamil. bu piçliğe önayak olan o gsm firmasının adı herneyse onu paylaşırsak bence daha etkili olabilir. sosyal medyanın gücü hiç azımsanacak birşey değil. marka değerini kaybetmeye başlıyorlar bak bakalım olaya el koymuyorlar mı hemen.
  • gelişmelerden haberdar etmek isterim.
    yeliz'i işten çıkartan firmaya dava açıyoruz. bu birinci ve güzel gelişme.
    ikincisi de , firmalardan görüşme talebi gelmeye başladı şu an kendisine.
    olumlu sonuçlanmalarını diliyoruz.
    tüm mesaj atan , ilgilenen , gönderiyi canlı tutan arkadaşlarım , iyi ki varsınız.
    yeliz hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor :)
  • evet , insteladan alıntı yapıldığı doğrudur , çünkü eş zamanlı olarak instela yazarıyım , ve oradaki arkadaş gurubumuz ile hazırladığımız ve aynı zamanda birden fazla yerde devreye soktuğumuz bir başlıktır.

kaynak göstermem gerektiğini de bu sebeple düşünmedim. dileyen arkadaşlar oradan da iletişime geçip , teyit alabilir.
  • hayat çok acımasız, insanlar daha da fena.
  • @postmodernlavabo, mesajimi aldin mi? yeliz'in bana ulasmasini sagla lutfen..
  • para pul ihtiyacı olan bir kampanya değil bu. imkanı olanın doğru yerlere ulaştırması yeterli bu ihtiyacı...
  • böyle bir hastalıkta dahi kendinden çok çocuğunu düşünen güzel anne.. umarım sözlükte layık olduğu ilgiyi ve üst sıraları görür.. malum ne bir rezalet ne laik-çomar sidik yarışı ..
  • (bkz: yukarı)
  • kendisi izmir de yaşıyor arkadaşlar , istanbul da değil. anaokullarında iş bulamadığı için bir gsm operatöründe çalışıyormuş evvelden.
hesabın var mı? giriş yap