şükela:  tümü | bugün
 • türkiye gazetesinin manşete taşıdığı iddiadır.

  ergenekon vol. 2 yükleniyor.

  en başından beri diyorum hükümetin fetöyle birlikte başlattığı ergenekon sürecinden beri esas hedef atatürkçülerdir diye.
  --- spoiler ---

  “eğer sistem zafiyeti giderilmez ve sivil asker ilişkisi batı normlarına taşınmazsa bir buçuk iki yıl içinde ordudaki ulusalcılar yeni bir darbeye kalkışabilir.”
  --- spoiler ---

  link

  link1

  benzer bir söylem için

  link2
 • atatürk'ün yolunu izleyen insan, ne kadar da korkutuyor bu adamları. neden? çünkü adamlar aydınlığa düşman.

  hacıt, darbe olmaz, yapmaz ulusalcı, ama bu ülkeyi sizin soktuğunuz çukurdan da yine o kurtaracaktır emin olun. siz çöplerinizi arkada bırakıp, uzadığınızda, tüm kadrolarda ülkesi için canla başla yine bu adamlar çalışacaktır.
 • oha!
  denecek yusuf yusuflu korkudur.

  siz asıl el birliği ile kendi yaptığınız
  darbeye bakın demek lazımdır.

  zararı belki hiç telafi edilemeyecek.

  ülkede ulusalcı mı kaldı?
  yıkılmayan ilke, sarsmayan
  temel duvarı kaldı mı?
  ulusalcılar ölmeden
  (aslında atatürkçü-laikleri) demek istiyor.
  asla rahat edemeyecekler çünkü.
  aslında tek ve nihai amaçları
  ulusalcı diye suçlanan
  milletin birliğini, bağımsızlığını
  isteyenleri,
  (e tabii suriyelilere vatandaşlık verip
  seçmen yapamazlar,
  katar' lılara karadeniz'i satamazlar.)

  laik - atatürkçüleri yok etmektir.

  bu fetöş başta olmak üzere
  güya muhafazakarların
  (bir şeyi muhafaza da etmiş olsalar bari)
  ve pekakalı bölücü hainlerin tek ortak
  düşmanı vardır o da: atatürkçü-laiklerdir.
 • 15 temmuz'u atatürkçüler, ulusalcılar yapmış olabilir diyen fetö it başına destek veren haberdir.
 • fetoş'un talimatları üzerine yeni bir döneme girdik sanırım. ordaki köpek, ulusalcılar yaptı der demez bizim köpekler hemen efendilerinin sözünü yerine getirdi tabi.
 • ordu içerisindeki, yüreği vatan vatan vatan diye atan atatürkçü, cumhuriyetçi, bayrak sevdalısı kalifiye türk subaylarını tasfiye ettirerek, tsk'yı ve dolayısıyla türkiye'yi prangalaştırmak isteyen cia, mossad, fetö vs bilumum amerikanvari örgütlerin çıkardığı dedikodulardır.
  hedef belli: orduyu ırak ordusundan hallice bir şekilde içi boş hale getirmek.
 • her boku fetoya bağlayan adamlar bunu diyerek ortalığı bulandıranlara neden fetocu demiyor?
 • "bu işe engel olmanın yolu kişilere değil sisteme endeksli önleyici tedbirlerin alınmasıdır."

  hadi canım ? yazmasa , biz hala tek tek, şüphe ile, gözleri tutmadı mı görevden aldıkları sistemi savunmaya devam edecektik.

  askerin bu gücü kötüye kullanacağı farzedilerek, kişilere değil, sistematik önleyici mekanizma kurmaya yönelik bir ilke belirlenmişse, iktidarın da gücü kötüye kullanabilmesi durumunda onu dengeleyecek bir sistemin de aynı mantıkla savunulması gerekmez mi ? asker gücü kötüye kullanabilir de, yürütme erki kullanamaz mı ?

  bunun gibi güç suistimali durumları her erkte mevcut olabilir, bunu önlemenin tek yolu da, güçler ayrılığını tesis etmek, demokrasiyi güçlendirmek, basını özgür bırakmak ve bürokrasiyi yolsuzluktan alıkoyacak şeffaflığı ve herkesin hesap verebilirliğini getirmektir. bunları getirmedikten sonra, hele hele yürütmeyi tamamen yargılamadan uzak tuttuktan sonra, yönetim öfke ve haksızlık duygularını üzerine çekeceği için, her zaman böyle bir tehlike vardır. türkiye'nin demokratikleşmesi isteniyorsa, önce yargı bağımsızlığı için önleyici tedbir sistemlerini geliştirin.
 • yeni bir akp komplosu ile karşı karşıyayız. sanırım fetö darbesinden istediklerii verimliliği alamadılar.
 • ordudaki ulusalcı kabul edilen askerler, kendi çabalarıyla bir yere geldiğinden, türk ordusu denilen kavramı yıllardır ayakta tutabilen askerler olduğundan, eğer böyle bir durum olursa, bırak t-shirt ile tank durdurmayı, etten duvar olsa önünde duramaz kimse. çünkü neden, ulusalcı asker korkmaz. askeri darbeye kalkışıyorsa, mal gibi hareket etmez. genelkurmay başkanını esir aldı ve darbe başarısızlığa uğrayacağını anladı ise, önce genelkurmay başkanının kafasına, sonra da kendi kafasına sıkar. türk askeri 15 temmuzda olduğu kadar aciz bir askeri yapı değildir.

  yalnız şu an ordu içerisinde ciddi bir ulusalcı yapılanma var. darbe olmasa da, ordunun eski şanlı dönemine dönüş için umut verici bir yapılanma. ergenekon vol. 2 yapmazlarsa -ki bence artık yemez, subay kalmaz yoksa- ordu tekrar güçlenebilir.