538 entry daha
  • (#114023650) :) ne ara patron oldun çen. tanım gereği gayet haklı bir durumdur.
  • e neyi beğenicek seni mi?
  • küçümsediğim için söylemiyorum ama çaycı ile aynı maaşı mı alacak bu mühendis? gidin la hepiniz almanya'ya gidin de mühendissiz kalsınlar akıllanırlar.
  • amatörlüktür. piyasada yeniysen, iş deneyimi kazanmadan pozisyon da beklemeyeceksin yüksek maaşta.

(bkz: yürük at yemini kendi artırır)

ayrıca bu durum iş veren açısından bir çeşit tedbirdir. keza koca bir soru işaretisiniz şirket için, balon çıkma ihtimaliniz oldukça yüksek.

(bkz: cv yalanları)
  • girmeyin kardeşim 2500tl ye gerçek bir mühendisseniz girmeyin. o kadar yurtdışında uzaktan çalışılabilecek iş varken girme. piyasayı düşürme
  • 2500 tl dediğiniz para bugün 318 usd.

kesin bu beyanı veren mühendislik falan da okumamıştır. nasıl o okula girilir nasıl bitirilir kesinlikle bilmiyordur.

garsonların ortalama 3500 tl kazandığı zamanda bir mühendisi 2500 tl'yi beğenmemekle eleştiriyorsunuz.

ev kirası ortalama : 1700 tl civarı zaten.

sevgili genç mühendis arkadaşlar. size sektörden bir ablanız olarak küçük bir kaç tavsiye.

* masa başı mühendisi olmayın
    * muhakkak işletme görün, işin hamallığını bilin, öğrenin. benim karşıma kg'ı metreye çeviremeyen tekstil mühendisi arkadaşlar geliyor. onlardan olmayın.
    * işinizi çok sevin, çok merak edin. siz mühendissiniz çok geliştirin.
    * az bilgiye tamah etmediğiniz gün az paraya da etmeyeceksiniz. hatta size bu parayı teklif etmeye utanacaklar.
  • ben de 2018 yılında 2500 brüt ile başladım ocakta zam olmadığında asgari ücretin altında kalmıştı maaşım. eğer o gün kabul etmeseydim icralık olacaktım. son dakikaya kadar direndim anlayacağın sözlük.

kardeşim o adam üniversiteden bi dünya yüküyle borçla mezun oluyor zaten (kyk vs.). sonra işe girdiği için bi ton borç da peşinden geliyor. o adamın maaşını ele tutulur hale geldiğinde en az 5 sene de borç ödemekle geçiyor.

sonra bu işveren dalyolar diyor ki "5 senede bi sertifika da mı alamadın?"

kusura bakma ama vay anasını çılgın vajinalar demek isitiyorum bu konuya. ulan bi sertifika olmuş en az 7-8k.
    bi siktiriniz gidiniz efenim.
  • yaptığı apaçık nankörlüktür. sen nasıl begenmezsin ikiii biinn bess yuuuz lirayı.
  • verilen para, para değil ; yeni mühendis de hiç mühendis değil..

not: mühendis sıfatıyla işe alınmış elemana 0.0625 m2 sinin gramajından 1 m2 sinin ağırlığını bulmayı anlatmak zor
  • ne mühendisi olduğuna göre değişir. bilgisayar, yazılım vs ise 2500 bile az bir rakam. bugün istanbul'da en dandik firma bile 3500-4000 lira veriyor yeni mezuna.

not: bu yazdiklarim yazilim sektoru icin gecerlidir.
570 entry daha
hesabın var mı? giriş yap