• abi ne gerek var 1 liralık sıcak kerane tatlısı varken.
  • son köylülük alameti moda. periyodik olarak bu gibi köylü adeti şeyler moda olup unutuluyor. önce mantıcılar türedi. mantı korkunç emek yoğun bir yemek olduğu için ancak buna vakit ayırabilen ev kadınları tarafından yapılabiliyordu ve kadınların çalışmadıkları, ev kadınlığı yaptığı evlerde bilinen ve sevilen bir yemekti. sonra patsocular çıktı ve yok oldular. sonra pilavcılar çıktı ve yok oldular. şimdi de lokmacılar çıkmış. bu bitmek tükenmek bilmeyen karbonhidrat özlemi açlıkla ilgili bir şey. bu gibi trendleri en iyi rex sinemasının karşısındaki dükkan sırasından takip edebilirsiniz, o sıra ne modaysa illa orada dükkanı açılır. şimdi lokmacı var. şehirleşmeyi başarınca her şey daha güzel olacak.
  • ben de geçenlerde meraktan yedim hiç lokma tatlısına çikolata döküldüğünü görmemiştim ama fena değil tavsiye ederim
  • araplar yüzündendir.
  • sonları künefecilerin kaderi gibi olacak. açılan 100 dükkanın 5 tanesi ayakta kalacak.
  • şeker komasına girmek için birebir duran tatlı türü. paketlerde 6 adetten az görmedim kabaca bir hesap yapalım.

- 6 lokma tatlısı: 150 kcal (0 gr şeker şerbetsizmiş)
    - 50 gr beyaz çikolata: 270 kcal (30 gr şeker)
    - 20 gr bal: 61 kcal (16 gr şeker)

minimum kabaca 46 gr şeker
    (şekerin vücuda etkisi https://www.youtube.com/watch?v=b46kfoxzpbi)
  • anlam veremediğim efsane çılgınlık. dünyanın en kötü tatlılarından birini yani düz hamuru çikolataya bulayıp 20 liraya satmaya çalışmak ve yeni trendin bu olması artık bu trend olayını iyice ele ayağa düştüğünün bir kanıtı. loqma, lokmata, lokmacho isimlere bak aq. bir de bu saçma tatlıya 20 lira verip fotoğrafını videolarını çeken yurdum enayilerini anmadan geçmeyelim. alt tarafı lokma tatlısı lan bu jcxjfkxkfjdk gözünüzde çok büyütmüyor musunuz allah aşkına. malum şehirde bedava dağıtıyorlar.
  • insanlar daha çok fakirleştiği içindir
  • kerhane tatlıcısiko isimli projem ile destek olacağım sikimdirik gastronomi hareketi. ben de 1 liralık tatlıya çikolata enjekte ettikten sonra 20 liraya satıp kerizlerin parasını almak istiyorum. sevgiler.
hesabın var mı? giriş yap