şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • yeni zelanda gibi son derece barış dolu ve birbirine saygılı insanların olduğu bir coğrafyada bu saldırının olması beni gerçekten çok şaşırttı. bu terör eyleminin arkasında kimin olduğunu gerçekten çok merak ediyorum. aynı anda iki camiye birden saldırı olması da olayın planlı olduğunu gösteriyor. umarım ölü ve yaralı sayısı çok değildir, mübarek bir günde mübarek bir vakitte can vermiş insanlara allah'tan rahmet dilerim.
  edit: foxeyes nickli yeni zelanda da yaşadığını söyleyen bir çaylak bir yazara göre ölü sayısı 49 ve yaralananlar arasında bir türk var.
 • https://youtu.be/fu4g097nyec

  orospu çocuğu sanki cs oynuyor.

  edit: youtube turkiye sağlam calisiyor, video kalkti.
 • camiye saldırı olmuş. onlarca insan ölmüş. yukarıda bir orospu çocuğu var “ülkemizde yanlış bayrak yakarlar “ diye dalga geçiyor. nasıl insansınız siz. nedir bu islam ve ülke düşmanlığı. inşallah aynısı sizin başınıza da gelir.
  edit: küfür ederek mesaj kutumu dolduran şerefsizler, ben bu olaya sevinen ve dalga geçen insanlara söyledim bu lafları. kim böyle olaylara seviniyorsa hak ediyor bu sözleri.
 • umarım diğer ülkelerde de benzer saldırıları tetiklemez.

  edit: az önce videoyu izleme gafletinde bulundum. böyle bir canilik olamaz. allah rahmet eylesin hayatını kaybedenlere.
 • ateş açan 28 yaşında bir avustralyalı,brenton tarrant. 37 sayfalık bir manifesto yazmış.
  en az 27 ölü ve 50 yaralı olan saldırı.
  yalnız kasabanın ismi oldukça manidar: christchurch.
 • müslümanların yeni zelandada yasamasini sorgulayacaginiza insanliktan nasip alamamis o caninin nefes aliyor olmasini sorgulayin once. nasil bir canilikse öldürdüğü insanlara tekrar tekrar sıkıyor. din, dil, irk ayrimindan ne zaman vazgececeksiniz artik. su cani sizin belki iki veya üç tık üst versiyonunuz sadece.

  edit: düzeltme
 • umarım müslüman ülkelerde misilleme yapan olmaz. yoksa bu işin sonu hayra alamet değil.

  ölenlere allah rahmet eylesin. adam resmen taramış geçmiş youtube videosu kaldırıldı bulabilirseniz izlersiniz.
 • bu saldırıyla dalga geçen piçler videosunu izlesin umarım kendi başlarına gelmez.
 • yeryüzüne gelmiş geçmiş tüm türlerden en aptalı ve geri zekalısı olan homo sapiensler tarafından yapılan saldırıdır. inanç, ırk, ideoloji ve zevk için kendi türünü ve diğer türleri yok eden başka tür yok dünyada. dünyanın kurtuluşu için acilen yok olması gerekir bu türün.

  edit: ekleme
 • cuma namazı çıkışı gerçekleştirilen olay. o sırada camiide 200 kişi olduğu söyleniyor. ölen ya da yaralananlar arasında türk olmadığı da bilgiler dahilinde. video linklerini bir bir tüm sosyal medya kaldırmış onu izleyemedim. yeşillendirirseniz sevinirim.

  edit: video izledim kanım dondu adam gözünü kırpmadan herkesi katlediyor ayrıca çok da soğuk kanlı silahının üstünde bir şeyler yazıyor garip garip.

  silinmeden bakmak için link burda