• e-sigara'yı keyifle kullanmanın en önemli kısmı, zevkle buharlayabileceğiniz bir e-likit'tir. e-likit için kıstasınız lezzet ile birlikte sağlık da olmalıdır. piyasa çakallarla dolu. ne idüğü belirsiz, markası bile olmayan likitleri fahiş fiyatlar çekiyorlar. kaliteli premium likitleri de yurtiçinde istedikleri fiyatlar bana pek mantıklı gelmiyor. yurtdışından getirtmek de sıkıntılı.
    hem sağlıklı, hem ucuz, hem de premium likit kalitesinde likit üreten yerli markalara yönelmek, e-sigara kullanımının devamlılığı açısından daha tercih edilebilir olur.
    belli başlı 4 yerli e-likit üreticisi var.
    bunlar; efkar, heisenberg, smoke hunter ve vapesis.
    belli kalitenin üstünde likit üreten, sürekli gelişim halinde olan markalar.
  • 4 marka olduğunu öğrenip sadece birini* gördüğümde yerli marka olduğunu anlayabileceğim markalardır.
  • andromeda -eski adıyla anne eli-*
  • heisenberg'ün türk yapımı olduğunu şimdi öğrendim. aslında ilk gördüğümde bizim ekşici piçlerden biri mi diye de kıllanmıştım ya neyse.

sadece efkar likit kullanan biri olarak, efkar likite mecburi bir güvenme zorunluluğu var. iyi insanlara benziyorlar aslında belki devam etmemin sebebi de bu. çevreleri kötü mü bilemem.
  • efkar'ın piyasada daha fazla ağırlığı var gibi. tek eleştirilecek noktaları, şimdilik, bazı likitlerini sadece rda tipi atomizer'lar için üretmeleri. %95 oranında vg içeren likitleri mevcut. aynı limiti %70 vg oranında isteğe göre üretseler, fazla bilgisi olmayan kullanıcı için de kolaylık sağlarlar. mesela diğerleri %70 vg %30 pg oranında likit ürettiklerinden her kullanıcıya hitap edebiliyorlar.
    efkar'ın diğerlerinden biraz daha ağırlığının olma sebebi deneme paketlerini makul fiyata satmaları diyebilirim.
    fiyat olarak efkar ve smoke hunter diğer 2'sinden birazcık daha ucuzlar.
    kalite olarak da, yabancı markaları aratmıyorlar. coca cola ile pepsi (gerçi ikisini de içmiyortum artık) arasındaki fark gibi bir farkları var.
  • paragöz ve götü kalkmış efkar gibi markaları kullanmaktansa sandığınızdan çok kolay bir şekilde evde kendiniz hazırlayıp hem maliyeti beşte birine kadar azaltabilir hem de kendi ağız tadınıza uygun çok çeşitli muazzam tatlar yaratabilirsiniz. *
  • şu ana kadar efkar ve vapesis denedim. efkar genel olarak iyi. tütün bazlı likitleri sevmediğim için ben yalnızca cezve ve mırrayı sevdim. cezve kahve, karamel ve tarçın sevenler için gerçekten çok ideal bir likit. vapesis'in deneme boylarından istedim favorilerim andromeda ve pegasus oldu. mentol ve meyve tadı almak istediğimde yıldun içiyorum o da gayet başarılı.

şu saydığım likitler bilindik markaların likitlerinden bile daha iyi geliyor bana. arada içeriğinden endişe etsem tadı ve etkisi açısından güvenimi sarsacak bir belirtiye rastlamadım henüz.

bu arada heisenberg cookies star da denedim ama beğenmedim. yerliler arasında efsane kabul edilen bir likiti beğenmemiş olmam benim damak tadımla alakalı olabilir.
  • orjinal merck marka nbase ile efkar'ın aroması kaliteli ürünlerini karıştırarak kullanıma devam etmekteyim. yaklaşık %40 daha ekonomik olduğu gibi böbreklere inen aromayı da bu sayede düşürmüş oldum. nbase için kaliteli aroma bulmak, demlemek vs. konularına şimdilik girmeyeceğim. ayrı bir alan zaten aroma işi.
  • efkar * *, heisenberg, vapesis gibi likitler premiumdur.
    alien'ın bobas's bounty gibi likitler yurt dışı kaynaklı olup emin olun türk likitlerinden
    çokta üstün değildir. keşke likit üreticileri özgür olsa da doya doya tüketsek.

ilgili forumda * çok samimi arkadaşlıklar kurulmuştur. var mı birisinin likiti bitsin
    cihazı bozulsun hemmen en yakın buhardaştan destek gelir. burada likit tedarikçileri
    kendi ürünleri konusunda her türlü eleştiriye açıktır yardımcıdır.
  • vapesis ve efkar hem lezzet hem kalite olarak gayet iyidir, heisenberg likitleri boğazımı sikiyor benim coil bir günde bildiğin kurum bağlıyor ne koyuyorsa içine eskiden iyiydi ne olduysa bozdu.
hesabın var mı? giriş yap