kyha

  • 4569
  • 17
  • 2
  • 0
  • 4 gün önce

üçüncü dünya ülkesinde yaşamak

internetten suşi bile sipariş edebilecek konumda olsanızda ülkenin içinde bulunduğu yapay enerji dar boğazı sebebiyle bir anda karanlıkta kalakalmak, elektrik, su gibi temel ihtiyaçlardan mahrum kalmayı bilerek yaşamak.

dış menşeli bankalardan alınan kredilerle satın alınmış arabaları için gene dışarıdan krediyle benzin alıp eğitime sağlığa en az yatırımı yapan bir ülkede yaşamaya çalışmak.

elinin altında doğal ve çevre dostu bir çok enerji üretim alternatifi olduğu halde hala termik santrallerle enerji üretmeye çalışan, hemde bu santralleri doğası ile tarihi ile önemli bir turizm merkezi olan yerlerde kuran ve gene de dışarıdan elektrik satın alan bir ülkede yaşamak.

solu etnomerkeziyetçiliğe sağı türban ve ranta kilitlenmiş, gençleri apolitik ve güce tapar hale getirilmiş, imajdan medet umar vitrine güvenir olmuş, zeki beyinlerini eloğluna kaptırmış bir ülkede yaşamak

"çok levent kırca tadında oldu bu ama elektrik kesintisi sebebiyle uçan ve 2 gün önce ki yedeğine geri dönüş yapılan bir tezle başbaşayken ancak bu kadar oluyor" - ahmet sarkastik

umarım torunlarımıza onu bu haliyle bırakmayız.

12 yıl sonra edit: daha da bok oldu.

devamını okuyayım »