• dünyanın en aptal aksanıyla söylenmiş olsa da dinlemeden duramadığımız süper şirin bi şarkıdır
  • sophie ellis-bextor hanımefendinin i won't change you single'ı için b-side olarak kaydedip yeniden hayat verdiği şarkı.
  • (bkz: boogie woogie)
  • hanım kızımızın s leri çınlama yapmaktadır bu şarkıda. bir de bu cici abla sanki yemek yerken şarkı söylüyormuş hissi uyandırmaktadır.
  • baccara şarkısı.. orjinalinde özellikle aksan ve nakarat şarkıyı çok şirin ve güzel yapıyor.. aynı zamanda bu şarkı sophie ellis bextor tarafından da söylenmiştir. bence orjinalinden çok daha güzel olmuştur
  • pamuk şekeri yiyen şuh bir kadın sesiyle ve o süper ispanyol aksanıyla sahipsiz şarkılar klasörümde ve (dur hesapliyim) 4 yıldır dinliyorum. dinleyen herkes şirin bir şarkı olduğu konusunda hem fikir. keşke videosunu görmeseydim. kafamdaki o pamuk şekerinden pembeleşmiş dudaklı wamp lolita'nın aslında iki tane böyle nasıl tarif edeceğimi bilemediğim genç kadın (artık genç diillerdir tabi) öğrenmeseydim. 70lerin sonu 80lerin başında insanlığa garip bi haller olmuş, anlaşılır gibi değil.
  • "heşiteyşın" diye bir sözcük içeriyor. günlük konuşmalara kazandırma çalışmalarına başlıyorum.
  • bir adet goldfrapp versiyonu da bulunan şarkı.
  • muhteşem bir şarkıdır benim gözümde. aksanlarını pek sevdiğim iki kadın söyler bu şarkıyı.

şarkı yapısı itibariyle çok ilginçtir. yes, sir; no, sir deyip durur hatunlar.

bir yandan boogie yapabileceğini söyleyen şuh bir kadın, iki satır sonra dikkat et çok yaklaşma yanıma der.

bir yanda, beni bir dene acayip hoşuna gideceğim der, bir diğer tarafta ünümü korumam lazım amma der.

kısacası karmaşık duyguların kadınını anlatır bu şarkı. 70'lerden günümüze armağan.

bitirmeden, yes sir, i can boogie...
hesabın var mı? giriş yap