• dusene bir tekme daha vurmak, gelen vurdu giden vurdu, vurun abalıya fiillerinin sonunda bir müslüman vatan evladının çıkıp da vahşeti durdurma amaçlı çığıracağı nida. bir işe yarar mı bilinmez.
  • özellikle internet üzerindeki sözlük, forum, tartışma listesi, sosyal ağ gibi oluşumlarda saçma, aptalca, ters, dalga geçilmeye müsait* bir şeyler yapan kişilerin çektikleri ardı arkası gelmeyen tepkilere bir dur ihtarı.

http://i.imgur.com/s0dr7.jpg
  • (bkz: irreversible)
  • ntvmsnbc'nin turkce karakter azizligine ugrarmis gibi gozukup, aslinda kelime oyunu yaptigi haber basligi. haber icindeki, bahsi gecen entry'nin verilis sekline bakarsaniz,

"yeter artik vurmayin, adam oldu (öldü). "

seklinde yazilmis. yani bir nevi yanlis anlamadan oturu olusan anlam farkliligindan yola cikarak haber basligi yapmislar. fena olmamis.
  • geçmiş zamanda izlediğim bir telefon çekimini acı verici bir şekilde anımsatan sakız.
    normalde vahşet izleyemem. gerek görmüyorum. her gün psikolojik anlamda yaşadığımız şeyin bir de görüntüsünü izleme gereğini anlayamıyorum.
    geçenlerde bir video izlemiştim. (muhtemelen adından olay anlaşılmıyordu da ondan izlemiştim.) siktiğimin bir ülkesinde, anasını siktiğimin bir güruhu bir kadını linç ediyordu. sebebi pek belli değildi ama gürüh (hatta onlara toplum, topluluk da diyebiliriz. zira bu tarz toplumlar mevcut) bir kızı ölesiye dövüyordu. kız yere düştükten sonra taşlarla kafasına vuranlar oldu. kızı ne sebepten dövdüklerini bilmiyorum ama eğer iffet gibi salak bir kavramdan dolayı dövüyorlarsa en iyi ihtimalle onlar da ne sik yediklerini bilmiyorlardı çünkü bir yandan da kızın elbiselerini yırtıyorlardı.
    çırılçıplak, biçare, umarsız kalmıştı.
    kız yere kapandı.
    kendini korumaya çalışarak kollarıyla kafasını kapattı. (bu linç izlemeye tahammülden de uzun sürdü. )
    en sonunda kız hareket etmemeye başladı.
    fakat orospu çocuğu toplum durmuyor, vurmaya devam ediyordu.
    gerisi yoktu filmin ve bu film gerçekti. telefon kamerasıyla çekilmişti.
    bu film ırakta da çekilmiş olabilirdi, iranda da.
    ben ırakta çekilmiş olmasını istedim açıkçası. eğer iranda geçmişse orasının da yerle bir edilmesini isterim. böyle insanların yaşama hakkına, bir nebze bile olsun, saygı duymuyorum maalesef.
hesabın var mı? giriş yap