llllllllllllllllllllllllllllllllllllllll

  • 3705
  • 0
  • 0
  • 0
  • 7 yıl önce

las vegas

eğer gece araba yolculuğu yapıyorsanız ve las vegas'a geliyorsanız, ilerde hemen ufuk çizgisinde devasa bir parlaklık göreceksiniz. şaşırmamak mümkün değil, çünkü gecenin üçünde güneşin doğmak üzere olduğunu sanabilirsiniz. parlak, çok parlak ve hiç sönmeyen ışıklarıyla çölün tam ortasına gökyüzünden düşüvermiş bir yıldız gibi.

ancak bu parlaklığının altında belki de amerika'da son yıllarda bir habere konu olmuş en ilginç keşifin merkezi yer alıyor. her biri saçmasapan büyüklükte olan otellerin, caddelerin ve görünen yüzeyin altında uzunluğu 400 km'ye ulaşan dev kanalizasyon tünelleri var. ve bu tünellerde 5 yıldır yaşayan insanlar. şimdi diyeceksiniz ee bunda ne var? tünelde yaşayan insanları filmlerde görmedik mi? doğru gördük, ama böylelerini değil.

ingiliz fotoğrafçı austin hargrave bu tünellerde ranzaları, kitaplıkları, sallanan iskemleleri, gardropları, tünel duvarlarına asılmış tabloları ve yere serilmiş halıları ile 40 metrekareye varan büyüklükte yeraltı bungalowları oluşturmuş bu insanları görüntülemiş. pek çoğu uyuşturucu, alkol veya sağlık problemleri yüzünden evlerini yitirmiş bu kişiler, herhangi bir sağlık, eğitim ve gelir yardımı olmaksızın, tamamen şehrin "üst tarafında", ışıkların içinde yaşayan ve eğlenen insanların sokağa attıkları giysileri giyiyor, kitapları okuyor, yiyecekleri yiyor ve eşyalarını taşıyıp kendi barınaklarını oluşturuyorlar. bunlardan belki de en ilginç olanı steven. steven ikinci el takım elbiselerle kumarhanelere sızıyor, slot makinelerinde kazanılmış ama tamamı alınmamış/unutulmuş fişleri bulup kasada paraya çeviriyor. bir keresinde 997 dolarlık fiş bulmuş.

günah şehrinin bağırsaklarındaki yaşamı keşfetmek isteyenler tıklayabilir:

http://www.dailymail.co.uk/…e-shimmering-strip.html

devamını okuyayım »
07.11.2010 12:34