• bu başlığa en güzel kıyaslamayı yapacak adam ne yazık ki yirmi küsür yıl önce bir trafik kazasında öldü.
  • sezen aksu lümpendir, yetmez ama evetçidir, sözümona demokrattır, akp destekçisi bir devrimci eskisidir. zor zamanların muhalifi değildir. pragmatisttir. elini taşın altına koymaz. kısacası aşure kazanı gibi bir karakterdir. (bkz: #65462116)

yıldız tilbe samimidir. harbidir. neyse odur ve acıyı daha güzel tarif eder.
  • her ikisini de sevsem bile sezen aksu, kırk yıl sonra bugün bile yaptığı sanatın, ifadenin en yüce biçimi olduğunu bilir ve ona göre hareket eder. röportaj bile vermez ama biz onun duygularını, yaşamı ile bağdaştırıp, şarkılarından hissederiz. yıldız tilbe ise son üretimleri ile "ne versem yutar bunlar" kafasındadır. aralarındaki en büyük fark bu bana göre.
  • (bkz: pide vs pizza)
  • barışmışlar yaaa.. benim ağlayasım geldi neden bilmiyorum böyle içim bi değişik iki halam küsmüşler barışmışlar gibi ..
  • yıldız tilbe ve sezen aksu barıştı şaka gibi inanmak istemiyorum buna! üzerinden ne kadar zaman geçerse geçsin kabul edilemicek bir yanlış orta da söz konusunu. resmen sezen aksu'ya olan inancım azaldı.
    düşünsene senin sevdiğin adamla yatmış bu kadın şimdi çiğdem yiyip sohbet ediyosun. tebrik ediyorum
  • birinin şarkılarını dinlediğiniz andan itibaren;atmosfer katmanlarına,uzay'in boşluklarına veya dunya'nin herhangi bir noktasına gidebilirsiniz.digeriyle en fazla mavi ege koylarına.
  • alman fizikçi werner heisenberg bir söz söylemiş: "tabiat bilimleri bardağından ilk içilen yudum sizi ateist yapar ama bardağın dibinde sizi tanrı beklemektedir. " sezen aksu ve yıldız tilbe isimlerini görünce aklıma bu söz geliyor. anladın sen onu. sezen aksu bardaktan içilen ilk yudumdur. o suyla ağzını çalkalar, suyu tükürürsün. ağzının acılığını alır o su. o kadar. sezen aksu'dan daha fazlasını beklemezsin. gerisi yıldız tilbe'nin uzmanlık alanıdır.

sezen aksu kulak burun boğazdır, yıldız tilbe iç hastalıklar.
  • elbette ki sezen aksu. ama asıl üzüldüğüm, sezen'i sırf yetmez ama evet dedi diye gömenler. sezen'i 80li yıllarda aspendosta mikrofonsuz söylediyi şarkıları dinlemeyenler burda ahkam kesiyor ses konusunda. sezen de maalesef yaşadığı olaylar, hasatlıklar, kayıplar ve yaşının da etkisiyle ses konusunda sıkıntılar yaşıyor, performansı git gide düşüyor. yapacak bişey yok. türk popounun gelmiş geçmiş en kıymetlisidir bana göre. yıldız ise ilk 3 albümden sonra dağıtan, cazgırlar gibi şarkı söyleyen bir hale bürünen bir şarkıcı oldu. halbuki ne de güzeldi ilk 3 albüm. birisi de demiş ki, sezen, yıldızın önünü kesti, engelledi bıdı bıdı. ulan yıldız'ı istanbula getiren, izmirde çalıştığı pavyondan alıp yanına çağıran kim? sezen olmasaydı, yıldız belki izmirin pavyonlarında konsomasyona çıkıyordu şu an. bir laf ederken geçmişi bilip de edin. bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmayın.
  • "yıldız gururundan alma beni el adamı der, sezen beni al onu alma der.
    yıldız vazgeç yüreğimden der, sezen vazgeçtim ellerinden der.
    çok fark yok belki bilemiyorum. ama şu var, yıldız aşk yok olmaktır farkına varmışken, sezen aşkla var olmuştur." (alıntı)
hesabın var mı? giriş yap