şükela:  tümü | bugün
  • ajanslara son dakika haberi olarak düşen açıklamadır.

"yök'ten yks açıklaması: tercih yapacak adayların lehine barajları genişlettik."
  • işsizlik oranını düşürmeye çalıştık diyemeyince barajı genişlettik demişler. bravo!
  • hiçbir anlamı yoktur. hatta öğrencilerin kötülüğü için yapılmaktadır.
    barajı geçemeyen bir adayınn okumasına da gerek yoktur. ha okur 4 sene işsizliğini erteler.

ruslar gibi okumakla sıkıntılı olduk galiba. herkes okumak istiyor. ama herkesin okumaması gerekiyor. orospumuzun bile üniversite mezunu olmasını istiyoruz herhalde.
  • yahu, ne güzel istanbul. maç devam ederken kural değişiyor.
    sınava hazırlanırken sistem değişir, vergini düzenli ödersin, vergi affı çıkar, sınavı geçersin mülakatta elenirsin, devlet memuru olursun khk ile işinden atarlar, öğretmen olursun atama yapmazlar...
    ne diyeyim, hak ediyoruz.
  • bu yıl o kadar çok değişikliğe maruz kaldık ki.. önce sınav soru sayısı, süresi, günü, tarihi.. artık saymayı bıraktım. bu baraj işi o kadar saçma olmuş ki.. ben mezuna kalarak sıralamamı 30 k öne çekebildim .çok iyi bir derece alamadım ancak bilgi seviyemde çok değişiklik oldu. tıp barajı zaten fazla düşüktü, 30 veya 25 bin olmalı çünkü zaten tıp fakültesi oldukça zor, belirli bir çalışma alışkanlığı olan, stresini kontrol eden insanlar yazmalı. 50 bin olan da 12 bin olan da doktor olacak, onun doktorluğundan hayır gelir mi?zaten çalışma alışkanlığı olmayan birini seçiyorsunuz! ben ilk sınava girdiğimde var olan bilgimle mezuna kaldığım yıl arasında bilgi olarak uçurum var çok net. özellikle mühendislik barajı 240 binden 300 bine düşmüş...bu çok fazla, daha fizik matematik bilmeyen adam mühendis olacak. önemli olan kaç mühendisinin var olduğu değil, ne kadar kalifiye olması. kimsenin 4-5 yılını boşa heba etmemesi lazım. herkes doktor olamaz, mühendis de. eğitim sistemini rezil etmiştiniz, bu konuda başarınız katlanarak artıyor.