şükela:  tümü | bugün
 • bir terazi burcuna olan etkilerini şöyle tanımlayabileceğimiz durum:
  "ortak yanları vardır, ama fazla değildir. azdır. (azdır derken, akrepler burayı azmak olarak anlayacak, teraziler ise "niye az" diye düşünecekler.
  şöyle bir karşılaştıralım.

  -akrepler anasının gözüdür, teraziler ise süzme.
  -akrep saatlerce sevişir*, terazi saatlerce öpüşür.
  -akrep güç ve statü ister, terazi denge ve uyum ister.
  -akrep kararını geceden verir, terazi son anda.
  -akrep çocuk da yapar kariyer de, terazi çocuk yapma sorumluluğunu alamaz, kariyer ise bir terazi için oldukça çetin bir yoldur.
  -akrepler derin ve tutkulu* bakar, terazinin bakışlarından saflığını hemen anlarsınız.
  -akrep karşı cinsin "güçlü olmasını" ya da "dişini geçirebilecek güçsüzlükte" olmasını ister, terazi ise ne istediğini pek bilmez- güzel / yakışıklı olması tercih sebebidir diyemiyorum, zira güzel / yakışıklı değilse terazinin yanında ne işi vardır!
  -ve en kötüsü: akrepler asla vazgeçmez, teraziler ise vazgeçer. yoksa vazgeçmez miydi? ne biliyim karar veremedim."

  işte bu ikiliyi harmanlayalım. dıştan görünüşü* akrep, iç dünyasını terazi kabul edelim.
  mesela, dıştan karizmatik ve tutkulu gözükürler, oysa evde bebekleriyle oynayıp, eray mı melih mi karar veremezler. gözlerinden tuttuğunu koparır sanırsınız, oysa biran önce eve gidip mışıl mışıl uyumak istiyordur.

  sonuç ortada. (örnek versem ayıp olacak)
 • gözlerindeki farklılığı hemen algılayabileceğimiz tipte insanlardır bunlar. nedendir bilinmez ama daha bir başka bakarlar.
 • teraziden gelen bir özellik olarak çevresinde birilerinin olmasını ister fakat yine de yalnız kalmaktan,kimse olmadığında tek başına hareket etmekten çekinmez. belki de akrepten aldığı en iyi özellik budur, terazinin başkalarına ihtiyaç duyma özelliği akrep sayesinde biraz törpülenir.
 • dark side'i ve light side'i, hayatin tum celiskilerini, tum gizemlerini ve tum cozumlerini bunyesinde barindiran insan ve kabul etmek gerekir ki biraz insan ustu*. iki tarafa da yeterince yolculuk ettikten sonra, elde ettigi tum gucleri ehlilestirmeyi* basarip dengeyi de hayatina oturtmussa, tadindan yenmeyecek bir hale gelmistir, imkansizi basarmistir, op de basina koy'dur.
 • (bkz: #17313437)
 • çok tehlikeli insanlardır bunlar. bir terazinin duygusallığına ve bir akrebin yırtıcılığına sahiptirler. bunun meali, bu insanlar iyidirler hoşturlar, romantiktirler, halden anlar gözükürler, sonra damarına basarsınız, ağzınıza sıçarlar, neye uğradığınızı şaşırırsınız.

  (bkz: çok iyi cilalanmış odun)*
 • terazi burcunun duygusallığı ve romantizm detaycılığı ile akrep burcunun cinsel arzusu
  terazi burcunun adilliği, kendisine yapılan hiçbir şeyi unutmaması ile akrep burcunun intikamcılığı,
  ve tabii ki terazinin dikkat çekiciliği, zarifliği ve akrebin şuh kadın görünümü
  özelliklerini bünyesinde bulunduran bir kadınsa, muhteşem portre çizilmiş oluyor sanırım. ha bir de kariyer yönü var, onu henüz tam anlamıyla gözlemleyebilmiş değilim.
 • lahit kapağı girsin bu insana. sikeyim burcunu, yeter lan, çok yoruldum, düşün düşün, kafam patladı. bahtsız bedevi burcu lan, yeminle.