• `zaten reis faizleri düşürdü bu neyin korkaklığı ya erkek ol azıcık` diyen bir sevgili iceren serin hikaye.
  • reis'ten sonrasını okumadığım başlıktır.
  • "zaten reis faizleri düşürdü bu neyin korkaklığı ya erkek ol azıcık" deyip telefonu suratıma kapattı.

içinde şu cümle geçen entariyi ciddiye alanlar var. yine bir "404 beyin bulunamadı" hatası.
  • biz büyüklerimizden şu hikayeleri duyarak büyüdük. evlendiğimizde 2 kahve fincanımız vardı. 6 kişi gelse misafir, napıcamızı şaşırırdık ya da ne bileyim yağ almaya paramız yoktu suda haşlardık, koltuk takımımız yoktu tek tek ayrı ayrı ayrıydı hepsi vs. yahu ne zaman şu olmazsa evlenmem çıtasına yükseldi bu evlilik nikah işleri ben anlamıyorum.

yurtdışında balayı olmazsa, maldivlerde öğle yemeği olmazsa, smeg'ten beyazeşya, cartier'den yüzük olmazsa diyen kıza s i k t i r g i t dersiniz gider. hatta tüm sülalesini de yanına katıp gitsin. biraz hayatla bağınız olsun, etrafınıza bakın. insanlar nasıl hayatta kalıyor, ne yiyor ne içiyor.

ben evlendiğimde bugün 40 lira olan kabak çok ucuz bir sebzeydi. yani her fakir evine girebilecek kadar ucuzdu ama evimizin her şeyini kendimiz yaptığımız için ilk haftalarda onu alabilecek kadar ne nakitimiz ne de kartta limitimiz vardı, 2. el buzdolabını ilk 5 yıl kullandık. biz de genç olduk, yeni evli olduk filan da şımarık olmamışız çok şükür. madalya mı taktılar dersen takmadılar tabi ama iyi yanı şu; kimseye minnettar değilim, kimseye borcum yok. kimse benim için birşeyler yapmadı ve bu herşeyden güzel.
  • bazı musibetlerden önce yüce tanrı, işte böyle enfes işaretler gönderiyor hayatınızı bu tür insanlarla mahvetmeyin diye fakat anlayan kim?

bugün yurtdışına tatile gidemeyeceğinizi soylemeye çekindiğiniz insandan, evlendiginizde tuvalete gitmek icin izin istersiniz artık.
  • bunu söyleme hakkı olan kızdır. tabi burada insiyatif alması gereken ve bu talebi kabul etme yada etmeme hakkı olan bir de erkek tarafı var. o da eşşek olmasın, yol yakınken yapması gerekeni yapsın.
    bu arada buradaki sorun kadının yurtdışı balayı istemesi değil, bu talebi dile getirme şeklidir. bu karakterde bir insan yarın size sürekli a' yı yapmassan b'yi alamassın şeklinde şantajlarla gelecektir ve size hayatı zehir edecektir.
  • sen malsın evlenirsin
  • bugün balayı için kredi çek der, yarın "aşkım bu yüzük çok güzel kredi çekelim alalım" der. geleceğini bankalara ipotek ettirmeye gönüllü kişiler ile evlenmeyin gençler. yarın öbür gün "çekmeseydin" olur, üzülürsünüz.

ilk entry hayal ürünüdür, ama gerçeği yanı başımızda.
  • gecmiş olsun. daha kotu bir yol ayrımında ayrı düşmektense yolun başında bu hatadan kurtulmak en mantıklısı.
  • eşimin ailesinde böyle böyle talepleri olmayan tek kadın benim. ve bilin bakalım eşimin ailesinde hiç yurt dışına çıkmamış tek kadın kim? eşim defalarca çıktı iş için. ailede en az kıymet gören kadın da benim. kabul edin artık, siz erkekler bundan hoşlanıyorsunuz.

hepiniz böyle kadınları kınar gibi konuşuyorsunuz, eee hani nerde benim madalyam.
hesabın var mı? giriş yap