• beni de evde bulamadıklarını iddia edip saat 18.46’da mesaj atarak 17.00’ye kadar gelip kargomu alabileceğimi söyleyen firma. elimin içi kadar pakete 26 lira aldıklarını da ekleyeyim.
  • teslimat adresine uğramadan "geldik yoktunuz" diye mesaj atıp ayaklarına çağırmanın şirket kültürü olduğu firma. yedi yıl önce bir kez daha işim düşmüştü de benzer bir saçmalığa imza atmışlardı. bin kişi yazmış zaten aynı şeyleri, nasıl hala ayakta kalabiliyorlar anlamak mümkün değil. başımızda bir devlet olsa da şu saçmalıklara gereken cezayı verse keşke.
  • istanbul'dan bursa'ya gelmesi gereken kargomu adana'ya gönderen rezil kargo firması.

servise gönderdiğim laptop normalde dün elime ulaşmalıydı. ulaşmayınca şubeye gidip sordum ve adana'da olduğunu öğrendim. böyle bir aptallık nasıl yapılabilir? canlı destek ile görüştüğümde yükleme sırasında yanlışlık olduğunu söylediler. şu an tek temennim bilgisayarımın tek parça halinde gelmesi. uzun zamandır bu kadar sinirlenmemiştim.
  • sistemleri adresi otomatik olarak değiştiren tek kargo şirketi, mahallemi zekeriyaköy yazıyorum, sokak isminden dolayı tarabya şubeye gidiyor tüm kargolarım,verdiğim adres bu değil dediğim de sistem otomatik seçiyor diye boktan bir yanıt alıyorum,ee ne yapalım sokak adını mı değiştirelim, demek ki bu firmanın bu sokakta oturan herkesle sıkıntısı var demek oluyor. nedense bir tek yurtiçi kargoda bu yanlışlık oluyor. tövbe ettim,illalah dedim bir daha bu şirketle çalışan yerden alışveriş yapmam, kendimde tercih etmem.
  • mng, aras kargo gibi sirketler kargoyu bir komsuya birakmayi kabul ederken yurtici kargo asla kabul etmiyor. gelin subeden alin diyorlar. e kardesim benim gelebilecegim saatlerde siz isten cikmis oluyosunuz. nasi denk getirelim? pahada hafif bisey olsa ben bole suruncemede birakmam zaten. herhangi bi kargomu guvenmedigim komsuya da biraktirmam. daha ne bu tripler.

yalniz guzel taraflari da var. ne zaman kargo teslimi icin gelseler ararlar. geldik yoktunuz yalanlarina girmezler. bunu da soliyim.
  • şehir içi kargoları bile 3-4 günde getirebilen rezalet kargo şirketidir.
  • eve gelip bir türlü bizi evde yakalayamayan bulduklarında ise kargoyu kata çıkarmadan kapıda bırakan sistem
  • bugün hepsiburada'dan xbox oyun konsollarını incelerken gözüme takılan bir yoruma epey güldüm. yorum aynen şöyle:

-ürün o kadar iyi paketlenmiş ki, yurtiçi kargo bile taşımada zarar verememiş.

:))
  • biraz önce x şubesinin müdürü ile aşağıdaki konuşmayı yaşadığım kargo firması. pek ebatlı kargo trafiği olmayan, döküman trafiği de ha keza az olan bir firmayız. dolayısıyla bir kargo firması için karlı bir firma değiliz. kıçı kırık bir sözleşmemiz var(dı) kendileriyle. öyle aman aman iskontosu falan olan bir sözleşme değil ama otomatik yenileniyor.

+ merhabalar, bizim sözleşmemiz bitmiş görünüyor, neden acaba?
    - bakıyorum, siz sadece e-fatura müşterisisiniz, sözleşme görünmüyor.
    + evet, bana da söylendi şubede, nedenini merak ediyorum.
    (arkada birilerine bir şeyler soruyor)
    - sizin zaten sözleşmeniz yokmuş hiç.
    + hanımefendi şu an sözleşme önümde duruyor.
    (yine birine, "önündeymiş sözleşme." diyor.)
    - ben sizi şube müdürümüzle görüştüreyim.

- merhaba buyrun.
    + merhaba, bizim sözleşmemiz iptal olmuş, asgari gönderiyi mi sağlayamamışız bakar mısınız? (adamın demesi gerekenleri ben diyorum * )
    - yok hanımefendi sizin sözleşmeniz yokmuş zaten.
    + beyefendi önümde duruyor imzalı sözleşme.
    - 2018 ocak'tan önceyse ben bilmiyorum, 2018 ocak'ta geldim ben.
    + doğrudur beyefendi, hiçbirimiz olduğumuz yerde sonsuza kadar kalmayacağız ama sizden öncekilere de sistemden falan baksanız?
    - bakayım ve size bir sözleşme hazırlatayım öyleyse kullanımınıza göre.
    + mantıklı. iyi günler.
  • son zamanlarda poşetlerinden ağır bir vanilya kokusu gelen kargo firması. son bir ayda birbirinden farklı şehirlerden gelen 3 farklı gönderi teslim aldım. ilkinde bu kadın manyak mı poşete neden vanilya kokusu sıkmış dedim. ikinci seferinde bir diğerine yok artık dedikten sonra bugün teslim aldığım üçüncü poşetle birlikte bunun gönderici ile değil doğrudan yurtiçi kargo ile alâkalı olduğuna karar verdim. ama nedenini bir türlü bulamadım. acaba bu poşetleri yaptırdıkları yerde kazana vanilya kamyonu filan mı düştü nedir. sen pastane değilsin, kargo firmasısın.
hesabın var mı? giriş yap