• gimli:bir elfin yanında öleceğimi hiç düşünmemiştim.
    legolas:peki bir dostun yanında ölmeye ne dersin?
    gimli:işte o olabilir.
  • sam: there´s still some good in this world mr.frodo, and it is worth fighting for
    galadriel: even the smallest creature can change the course of the future
    elrond: men are weak
    bir de sam ile faramirin konusmasi vardi iste faramire kaliteniz birinci sinif diyordu sam

galadriel: namarie!

bugun yine uclemeyi izlettiriceksiniz panpalar
  • "yeaaaaa biss niye et yemiyosssss"

iki kule' de mary ile pippin kaçırıldıgında orklar yeme derdindeyken urukhailer ise canlı kaldıklarında işlerine yaradıklarını iddia ederkene orklardan gelen soru.. ne zaman hatırlasam gülerim hele seslendirenin türkçeyi o şekilde kullanışı falan of off.. evde de birçok defa dalga malzemesi olmustur kendileri
  • şunları yesek yiaa.

bir ork iki hobbit için demişti bunu. ne o ibne orku ne bu sözü unutabiliyorum lan.
  • frodo : ne kadar iğrenç bir yaratık, bence ölümü hak ediyor. (gollum için)

gandalf: yaşayan pek çok kişi ölümü hakeder. ölülerden bazıları da yaşamı. yaşamı onlara verebilir misin? ölüm hakkında karar vermekte aceleci olma. en bilgeler bile sonu göremez.
  • tavsan etini pisiren sam'e karsi gollum'dan geliyor.

-pis hobbit yemegi mahvediyorrrr :(
  • ağaçsakal : kadim ent lisanında tek bir lakırdının dahi vakit aldığı, bu kadar vakit icap ettiren bir şeyin kayda değer değilse zaten hiç söylenmeyeceğini bil, genç hobbit.
  • tam gimli "ormanın cadısı" galadriel'in tuzağına düşmeyeceğini söylerken, bir şahinin gözlerine ve bir tilkinin kulaklarına sahip olmakla böbürlenirken burnunun dibinde oklarını doğrultmuş bir sürü elf'in belirmesi :)
    zavallı adam yeterince göt olmamış gibi bir de üstüne haldir'in "cüce öyle gürültülü nefes alıyordu ki zifiri karanlıkta bile onu vurabilirdik" diye dalga geçmesi :))
  • you shall not pass. -grey gandalf.
  • "i can see the shire." frodo.
hesabın var mı? giriş yap