10289 entry daha
  • --- spoiler ---

bunlara kalsa kürt meselesinin yegane çözüm yolu kürtlerin kendilerini türk olarak görmeleridir.
    --- spoiler ---

birincisi , türkiye de kürt meselesi diye bir mesele yoktur. turkiye de var olan teror sorunudur. ulkemizde yasayan herhangi bir etnik grup icin sorun seklinde bahsetmek bu vatandaslara hakarettir.

ikincisi , evet türkiyede yasayan ve bu ulkeye vatandaslik bagiyla bagli olan herkes ( buna kürtler de dahil olmak uzere ) türktür.
    (bkz: türkiye cumhuriyeti anayasası)

biz diyoruz ki bu ulkede yasayan herkes bu ulkede vatandasligi olan herkes ( sonradan doldurulma siginmacilardan bahsetmiyorum ) bizdendir. sen diyorsun ki yok biz sizden degiliz.

sonra da irkci olan ben oluyorum.

ben diyorum ki hepimiz biriz hepimiz ayniyiz , kanimiz , irkimiz ne olursa olsun kardesiz diyorum , sen diyosun ki degiliz. sonra yine irkci ben oluyorum. nasil is lan bu ?

imamoglu meselesine gelince kendisi malesef malum sahsin gunumuze uyarlanmis chp li versiyonudur. ve muhtemelen onumuzdeki 20 sene boyunca da ulke yonetiminde soz sahibi olacaktir. populist soylemin siyasal islamcisi , liboşu , sosyal demokrati olmaz. populist soylem nettir. ayasofya da namaz kilinarak musluman olunmadigi gibi , anitkabir de aglanarak , sahilde raki balik yapilarak ta atatürkçü olunmaz.

bu ulke tarihte türktü , bugun de türk , gelecekte de türk kalacak. ne kadar yirtinirsaniz yirtinin bu degismeyecek.

zafer partisi , ataturk un mirasina sahip cikacak. aldigi oy yuzde 2 olsun 5 olsun 10 olsun. siyaseti belirmeye devam edecek ve gunu geldiginde de iktidari devralacak.

neden biliyor musunuz ?

cunku türk milleti yumurta kapiya dayanmadan asla uyanmamistir.

ne diyor ulu atamiz bilge kağan ;

"ey türk milleti!
    sen aç olunca tokluk nedir bilmezsin, tok olunca da açlık nedir düşünmezsin!"

adam bunu 1500 sene once taşa yazmis taşa. degisen hala hic bir sey yok.
  • belçika'daki kiracımın kapısına atatürk resimli seçim broşürü yapıştırmışlar, yarısı okunmuyor. özellikle atatürk'ten bahsediyorum, çünkü 70 yaşında kadın ne olduğunu anlamamış, terörist propagandası sanmış, bana mı saldıracaklar diye paniklemiş, polis çağırmış. kapıda da kocaman "marie rose" yazıyor, türkçe isim de yok yani. 10 dakika dil döktüm anlattım kadına.

gençler bakın buradan yazıyorum, türkiye'den belçika teşkilatına ulaşırsınız zira buradakiler bir garip tipler belli ki. böyle gerizekalı hareketler yapmayın. burada evlere bu şekilde broşür yapıştıranlar, posta kutusuna bırakanlar genellikle adnan oktar veya pkk broşürleri koyarlar. bu tiplerle siz bir misiniz amk? kendinize gelin, illa yapacaksanız da atatürk resmi kullanmayın, koyuyor bana elin cahili tarafından ata'nın terörist sanılması, 70 yaşında kadın adını bilse de cismini bilmek zorunda değil.

not: inanmayan varsa kapıdaki broşürü polis almış, ama apartman kapısında hala bir tane duruyor, bir dahaki geçtiğimde çeker koyarım. kadın tırsmasın diye bir iki hafta uğramayacağım.
1 entry daha
hesabın var mı? giriş yap